Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Degvielas cenu kāpums ir neadekvāts. Ministrs neapmierināts

Degvielas cenas Latvijā atgādina tā dēvēto trekno gadu cenu ārprātu – 95. markas benzīna litrs degvielas uzpildes stacijās maksā tuvu 80 santīmiem.

Toreiz degvielas sadārdzināšanās tika skaidrota ar augsto naftas cenu. Šobrīd, kad naftas cena ir gandrīz uz pusi zemāka, degvielas tirgotāji degvielas sadārdzināšanos skaidro ar augstiem nodokļiem un Latvijas tirgotājiem neizdevīgo ASV dolāra kursu, raksta laikraksts «Neatkarīgā».

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) uzskata, ka šāds degvielas cenu kāpums, kāds novērojams Latvijā pēdējo mēnešu laikā, nav adekvāts. Ministrs domā, ka degvielas tirgotāji mēģina atgūt pagājušā gada zaudējumus, tādēļ Konkurences Padome sākusi pārbaudi.

«Latvija Statoil» komunikācijas konsultante Margrieta Akmens laikrakstam skaidroja, ka «Latvija Statoil» kā mazumtirgotājs degvielu iepērk par tirgus cenām.

«Ražotāji tās saista ar biržas cenām, bet ar katru klientu atsevišķi vienojas par detaļām. Ražotāju «Latvija Statoil» izvēlas, izvērtējot kvalitātes, cenas un piegādes nosacījumu summu. Ja piegādes veicam no «Statoil» uzņēmumiem Skandināvijā, maksājam tirgus cenu, jo «Statoil» mātesuzņēmums nedotē meitasuzņēmumu degvielas iegādi. Tāda ir uzņēmuma politika! Savukārt nodokļi ir valsts atbildība, un tie jau vairāku gadu garumā tiek pielīdzināti Eiropas Savienības vidējam nodokļu līmenim. Tā ir atbilde uz jautājumu – kāpēc mums ir līdzīgas degvielas cenas kā Eiropā, kaut pirktspēja ir nesalīdzināmi zemāka,» sacīja Akmens.

Pagājušā gada sākumā tika paaugstināts PVN, kā arī akcīzes nodoklis degvielai. Turklāt pieaudzis ASV dolāra un lata kurss, kas padara degvielas iepirkumu Latvijai neizdevīgāku.