Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts kontrole: LB ar finanšu resursiem nerīkojas optimāli

Latvijas Bankai (LB) ir iespējams optimizēt finanšu resursu izlietojumu, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK).

Laikā, kad ir noteikts stingrs valsts līdzekļu taupības režīms, LB uztur Mācību un atpūtas centru, kas pērn LB vajadzībām tika izmantots tikai 45 darba dienas, bet ir radījis LB papildu izdevumus 176 808 latu apmērā. Centra darbinieku atlīdzībai vien tika izlietoti 173 640 lati jeb 77% no visiem kopējiem izdevumiem.

VK norāda, ka pašreizējā valsts ekonomiskajā situācijā šāda centra pastāvēšana nav pietiekami finansiāli pamatota un iesaka izvērtēt tā uzturēšanas lietderību.

LB nenodrošina caurskatāmu atalgojuma sistēmu, līdz ar to nav iespējams gūt detalizētu skaidrojumu par katra amata kvalifikācijas prasībām un izvērtēt atalgojuma pamatotību. Lai izvērtētu atalgojuma pamatotību, VK salīdzināja LB atbalsta personāla darba samaksas noteikšanas kritērijus un apmērus ar līdzīgiem amatiem valsts pārvaldē.

Veicot sešu atbalsta struktūrvienību amatu pienākumu salīdzinājumu ar līdzīgu amatu pienākumiem valsts iestādēs, VK konstatēja, ka LB maksā atbalsta struktūrvienību darbiniekiem algu, kuras maksimālais apmērs ir līdz 4,8 reizēm lielāks nekā darbiniekiem citās valsts iestādēs, kas veic līdzīgus pienākumus.

Lai nodrošinātu caurskatāmu atalgojuma sistēmu, VK iesaka LB izvērtēt nepieciešamību katram amatam noteikt detalizētas kvalifikācijas prasības, kā arī definēt pamatojumu augstākās un zemākās amatalgas robežu atšķirībai, sasaistot to ar katram amatam noteiktajām kvalifikācijas prasībām.

VK arī atklājusi, ka LB transporta līdzekļu izmantošana nav caurskatāma un nav iespējams izsekot, vai automašīnas ir izmantotas darba laikā un darba vajadzībām. VK iesaka LB pilnveidot iekšējās kontroles sistēmu, lai tā nodrošinātu precīzas un pilnīgas informācijas uzrādīšanu transportlīdzekļa izmantošanas uzskaites žurnālos gan LB amatpersonām, gan darbiniekiem.

Finanšu revīzija veikta par LB 2009.gada saimniecisko darbību un finanšu pārskatu.