Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts policijas parādi — 260 000 latu

Valsts policijai (VP) aprīļa sākumā par komunālajiem pakalpojumiem un ekspertīžu veikšanu reibumā braucošajiem šoferiem ir izveidojies parāds aptuveni 268 500 latu apmērā, aģentūrai LETA apliecināja VP Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa.

Vislielākie parādi ir Latgales reģionālajai pārvaldei — 117 000 latu. Tas esot saistīts ar to, ka šī pārvalde pagaidām nav atteikusies no ļoti daudzām telpām, kuras netiek izmantotas. Ņemot vērā samazināto policistu skaitu, tik plašas telpas arī vairs nav nepieciešamas. Jau tuvākajā nākotnē tiks risināts jautājums, kā atteikties pat no «veselām mājām», teica Rekšņa.

Otrajā vietā parādu apmēra ziņā ir Vidzemes reģionālā pārvalde, kurai par telpu īri un komunālajiem pakalpojumiem iekrājies parāds 41 000 lata apmērā, tai seko Zemgales pārvalde ar 28 500 latu lielu parādu, Kurzemes pārvaldes parāds ir 27 000 latu, bet Rīgas —12 000 latu.

Arī VP Centrālajam aparātam ir 43 000 latu liels parāds par ekspertīžu veikšanu reibumā braucošajiem šoferiem, kā arī ekspertīzēm, kas jāveic kādu kriminālprocesu izmeklēšanas gaitā. Problēma esot tā, ka VP jānorēķinās par pakalpojumiem ar Ekspertīžu centru, taču no reibumā braucošajiem šoferiem naudu piedzīt ir ļoti grūti. Kā sacīja Rekšņa, nav izstrādāts mehānisms, kā no viņiem piedzīt par ekspertīzēm iztērētos līdzekļus, jo nereti pat sodu par braukšanu reibumā šoferi nevar samaksāt. Tāpat šajā kategorijā ir ekspertīžu atmaksa, ja šoferis ir aizvests tās veikšanai, bet izrādās, ka viņš nav braucis reibumā. Tad šī ekspertīze ir jāsedz VP. Šādu gadījumu gan neesot daudz.

Rekšņa pastāstīja, ka visus parādus VP ir gatava segt par budžetā piešķirtajiem līdzekļiem, parādi par komunālajiem pakalpojumiem tikšot samaksāti līdz nākamās apkures sezonas sākumam.