Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina Bičkoviču atkārtoti ģenerālprokurora amatam virzīt Maizīti

Sabiedrība par atklātību «Delna» un Sabiedriskās politikas centrs «Providus» aicina Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču atkārtoti izvirzīt Jāņa Maizīša kandidatūru ģenerālprokurora amatam, portālam «Apollo» pavēstīja «Delnas» direktore Laura Miķelsone.

Pirms balsojuma Saeimā, vairākums no partijām publiski pauda atbalstu Maizītim. Viņa atbilstība Augstākās tiesas priekšsēdētāja iepriekš publiski minētajiem kritērijiem netika apšaubīta. No Saeimas deputātiem nav izskanējuši konkrēti argumenti, kāpēc Maizīša kandidatūra nav atbalstīta.

Līdz ar to, ņemot vērā augstāk minēto, kā arī minimālo balsu pārsvaru un divas nederīgās vēlēšanu zīmes, kas varēja būt izšķirošās, ne sabiedrībai, ne Augstākās tiesas priekšsēdētājam nav zināms, kādēļ Maizīša kandidatūra neatbilst Ģenerālprokurora amatam, uzskata «Delna» un «Providus».

Nezinot likumdevēja definētos kritērijus, kādam jāatbilst Ģenerālprokuroram, nav iespējams virzīt citu kandidātu, jo nav skaidrs, ko likumdevējs sagaida.