Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Platinī: pārmērīgie klubu tēriņi grauj futbolu

Eiropas Futbola federāciju apvienības (UEFA) prezidents Mišels Platinī asi kritizējis Eiropas futbola klubu, īpaši Anglijas premjerlīgas, pārmērīgos finanšu tēriņus, kuri sagraujot šo sporta veidu.

Platinī paziņoja, ka vienīgais veids, kā glābt futbolu, esot atgriezties pie iepriekšējās un varbūt mazliet vecmodīgās sistēmas, ka klubi netērē vairāk nekā tie nopelna.

«Daudzos gadījumos klubi, kuri atrodas privāto investoru īpašumā, ir lūguši vietējo varas pārstāvju palīdzību, lai izvairītos no bankrota,» norādīja UEFA prezidents.

Platinī arī paziņoja, ka tie klubi, kas nevarēs vismaz trīs gadus nodrošināt savu finansiālo stabilitāti un būs parādā, visticamāk, tiks izslēgti no UEFA Čempionu līgas turnīra.

Pēc Platinī vārdiem, daudzi arī izmantojot šo situāciju savā labā un pat nopelnot uz tās rēķina. UEFA prezidents gan atzina, ka Eiropas «lielie klubi» pamazām apzinoties lietas nopietnību, lai padarītu savus tēriņus samērīgākus un pārskatāmākus.

UEFA ziņojums februārī liecina, ka Anglijas futbola premjerlīgas klubu kopējais parāds ir vairāk nekā 3,8 miljardi eiro (2,6 miljardi latu), kas pārsniedz visu citu Eiropas vadošo futbola līgu klubu kopējo parādu.