Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīti un patiesība par Polijas prezidenta aviokatastrofu

Polijas prezidenta Leha Kačiņska «Tu-154», kas 10. aprīlī cieta aviokatastrofā netālu no Smoļenskas, veikusi vienu nosēšanās mēģinājumu, vēstī «Newsru». Par to Krievijas plašsaziņas līdzekļiem pavēstījusi Aviācijas komitejas vadītāja Tatjana Anodina. 

Viņa sacīja, ka iepriekš publiskajā telpā izskanējusī informācija, ka lidaparāta piloti centušies nosēsties trīs vai četras reizes, nav patiesa. «Varu teikt, ka nosēšanās mēģinājums bija viens,» norādīja Anodina. Tādējādi tiek apgāzts viens no mītiem.

Tāpat, vienīgi neoficiāli, izkliedēts vēl viens mīts. «Interfax» iepriekš vēstīja: nav nekāda pamata domāt, ka pilotiem lidaparāta pasažieri likuši piezemēties netālu no Smoļenskas. Sarunu ierakstītājs nav fiksējis nekāda spiediena izdarīšanu. Iepriekš virkne plašsaziņas līdzekļu vēstīja, ka lidmašīna varētu būt «saņemta gūstā». Un to varētu būt izdarījuši «VIP pasažieri», kuri pieprasījuši nosēšanos, lai pagūtu uz sēru pasākumiem Katiņā.

Anodina ceturtdien vērsusies pie plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem ar lūgumu neuzticēties avotiem, kas vēstī par aviokatastrofas iemesliem. «Darbs turpinās, izmeklēšanas darbi ir pamatīgi un skrupulozi, tie norit sadarbībā ar Poliju,» viņa norādīja. Pēc izmeklēšanas komisijas darba noslēguma, komisija publiskos izmeklēšanas rezultātus.

Viņa atzīmēja, ka Krievijas un Polijas ekspertiem nav valodas barjeras, izmeklējot šo lietu. «Darbs notiek krievu un angļu valodās,» sacīja Anodina. Sarunu ierakstu oriģināli atrodas aizzīmogotās aploksnēs abu pušu seifos.

Pēc viņas teiktā, speciālisti noskaidrojuši, ka «pirmā «Tu-154» saskaršanās ar kokiem notikusi 1050 metrus no skrejceļa sākuma. Pēc 200 metriem notikusi lidaparāta kreisā spārna sadursme ar koku. Tā rezultātā lidmašīna strauji kritusi uz kreiso pusi.

Lielākā daļa lidmašīnas atlūzu atrodas 350 līdz 500 metru attālumā no skrejceļa sākuma, apmēram 150 metrus pa kreisi no skrejceļa.