Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kriminālprocess par izvairīšanos no 313000 latu nodokļiem nodots prokuratūrai

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde 8.aprīlī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret piecām personām, kuru darbības rezultātā 2006.gadā valsts budžetam radīti zaudējumi 312 710,63 latu apmērā, portālam «Apollo» pavēstīja VID Komunikācijas daļā.

Kriminālprocess tika sākts 2007.gada jūlijā par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, taču 2008.gada janvārī minēto kriminālprocesu apvienoja ar kādu citu VID Finanšu policijas pārvaldes lietvedībā esošu kriminālprocesu, kas tika uzsākts 2007.gada jūlijā arī pēc Krimināllikuma 19.nodaļas. Lietas tika apvienotas, jo abos kriminālprocesos pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi par to, ka noziedzīgo shēmu, kas veidota ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, organizēja viena un tā pati persona, proti, kāds 1976.gadā dzimis vīrietis.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka minētais vīrietis, ar cita 1980.gadā dzimuša vīrieša atbalstu, organizēja faktiski nenotikušu darījumu shēmu par kravas automašīnu un citas tehnikas remontdarbiem, kas sevī ietver arī remontdarbiem nepieciešamo rezerves daļu iegādi. Šādā veidā tika samazināts viena reāli strādājoša uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmērs. Noziedzīgās shēmas darbības nodrošināšanai tika izmantoti četri fiktīvi uzņēmumi un viens it kā reāli strādājošs uzņēmums, kurš 2007.gada jūlijā,  tika izslēgts no PVN maksātāju reģistra, jo neiesniedza VID dokumentus PVN aprēķinu pārbaudei.

Uzņēmums, kuram mākslīgi, fiktīvo darījumu rezultātā, tika samazināts valsts budžetā maksājamo nodokļu apmērs, darbojās kravas pārvadājumu un dolomīta atsiju tirdzniecības jomā. Kopumā ar noziedzīgās shēmas palīdzību valsts budžetam, nepamatoti samazinātu nodokļu maksājumu rezultātā, nodarīti zaudējumi 312 710,63 latu apmērā.

Kopumā kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turētām personām atzītas piecas personas, kurām tika piemēroti drošības līdzekļi nesaistīti ar reālu brīvības atņemšanu, tas ir, uzturēšanos noteiktā dzīves vietā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūts pietiekams pierādījumu kopums, lai ierosinātu Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret 1976.gadā dzimušo vīrieti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un šādā veidā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas organizēšanu, pret 1980.gadā dzimušu vīrieti par tādu pašu noziedzīgu nodarījumu atbalstīšanu. Kriminālvajāšanu ierosināts uzsākt arī pret pārējām aizdomās turētajām personām, pret divām personām ierosināts uzsākt kriminālvajāšanu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un šādā veidā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, savukārt pret vienu personu pēc KL 218.panta otrās daļas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.