Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kariņš: Igaunijas pievienošanās eirozonai uzlabos situāciju Latvijā

Latviešiem jāatmet skaudība par Igaunijas salīdzinoši labāko ekonomisko situāciju, kas tai ļaus pievienoties eirozonai agrāk nekā pārējām Baltijas valstīm, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (JL).

Politiķis ir pārliecināts, ka Latvijai drīzāk jāuztraucas, ka politisku iemeslu dēļ eiro ieviešana Igaunijā varētu tikt atlikta, jo kaimiņvalsts pievienošanās eirozonai stabilizētu arī Latvijas tautsaimniecību.

«Veiksmīga eiro ieviešana Igaunijā būtu ļoti pozitīvs signāls Baltijas reģiona ekonomikai. Latvijai tas dotu skaidrību, ka, sasniedzot Māstrihtas kritērijus, arī mēs varēsim ieviest eiro kā plānojuši. Grieķijas gadījums pilnībā izslēdz jebkādu iespēju, ka kritēriji varētu tikt mīkstināti un Latvija eiro varētu ieviest ātrāk nekā valdība to šobrīd plāno,» norāda Kariņš.

Eiropas Parlamentā šonedēļ norisinājās diskusija par Igaunijas izredzēm ieviest eiro jau 2011.gadā.  Sarunā piedalījās Eiropas Centrālās bankas vecākais ekonomists Jirgens Starks (Jürgen Stark) un Ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns (Olli Rehn), kā arī Ekonomikas un monetāro lietu komitejas deputāti. Sarunā tika uzsvērts, ka Igaunija izpildījusi visus Māstrihtas kritērijus, tomēr pastāv bažas par to noturību.