Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nīderlande vēlas reģistrēt prostitūtas

Prostitūtām Nīderlandē vajadzētu būt vismaz 21 gadu vecām un līdzi jānēsā apliecība ar fotogrāfiju, kā arī jāsaņem speciāls reģistrācijas numurs, teiks Nīderlandes parlamentā iesniegtajā likumprojektā.

«21 gadu vecumu sasniegušās personas ir labāk spējīgas par 18 gadīgajiem pieņemt izsvērtu lēmumu par to, vai strādāt par prostitūtu,» sacīja Nīderlandes tieslietu ministrs Hiršs Balins, kurš iesniedzis likuma labojumus. «Šādas personas spēj labāk izturēties un sarunāties ar klientiem. Viņas, visticamāk, iegūs tālāku izglītību un tādējādi būs mazāk atkarīgas no prostitūcijas darba.»

Prostitūcija Nīderlandē ir legāla kopš 2000.gada, taču Balins uzsver, ka jaunie ierosinājumi palīdzētu «skaidrāk nošķirt likumīgu un pretlikumīgu prostitūciju».

Tāpat parlamentā iesniegtie likuma labojumi paredzēti, lai cīnītos pret cilvēku tirdzniecību.

Reģistrētajām prostitūtām tiks iesniegtas apliecības ar to fotogrāfiju un piešķirts reģistrācijas numurs, kas nodrošinās klientiem pārliecību, ka viņi izmanto legālus pakalpojumus.

Prostitūtām bez šāda veida apliecībām tiks piemērots naudassods līdz pat 380 eiro (267 latu) apmērā, bet to klientiem - līdz pat 7600 eiro (5341 lata) apmērā vai noteikts cietumsods līdz sešiem mēnešiem.

Savukārt nelikumīgu bordeļu īpašniekiem draudēs divu gadu cietumsods vai soda nauda 18 500 eiro (13 001 lata) apmērā.