Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nogalināts Daugavpils vicemērs

Šodien Daugavpilī ar diviem šāvieniem galvā nogalināts Daugavpils domes deputāts, vicemērs Grigorijs Ņemcovs («Latgales Tauta»), aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa.

Kā sacīja Rekšņa, 1948.gadā dzimis vīrietis nogalināts Daugavpilī, Lāčplēša ielā.

Valsts policijas pārstāve Latvijas Radio sacīja, ka notikušā aculiecinieki var vērsties policijā. To anonimitāte tiek garantēta.

Pašlaik notikuma vietā strādā policijas darbinieki.

Sākts kriminālprocess.

Kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs, Ņemcovs ir dzimis 1948.gada 11.decembrī. 1972.gadā viņš beidzis Gomeļas Valsts universitāti.

2001.gadā viņš bijis Tautas saskaņas partijas Daugavpils nodaļas vadītājs un šajā gadā arī paziņoja par savu lēmumu atteikties no piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās apvienības «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» sarakstā. Savu lēmumu Ņemcovs motivējis ar nespēju apvienot iespējamo darbu domē ar izdevēja darbību.

2005.gadā Ņemcovs kļuva par SIA «Latgales reklāma» direktoru un bijis politiskās organizācijas «Jaunais centrs» valdes loceklis. Gadu vēlāk viņš tika ievēlēts arī «Latgales reklāmas» valdes locekļa amatā un SIA «Mediju aģentūra «Miljons"» valdes locekļa amatā. 2006.gadā viņš darbojās arī Daugavpils pilsētas domes Dzīvokļu komisijā. Pēdējās pašvaldību vēlēšanās Daugavpils pilsētas domē Ņemcovs tika ievēlēts no saraksta «Latgales tauta», bet pašvaldību deputāta pienākumus viņš pildīja jau no 2007.gada, kad stājās sava priekšteča Jevgēnija Vladimirova vietā.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.septembrī Daugavpils domē notika priekšsēdētāja maiņa. Pēc nepilniem trim amatā pavadītiem mēnešiem tika gāzts līdzšinējais Daugavpils mērs Rihards Eigims (LSDSP), un viņa vietu Daugavpils domes priekšsēdētāja krēslā ieņēma Jānis Lāčplēsis (LPP/LC). Minētās izmaiņas kļuva iespējamas, lielā mērā pateicoties tieši Ņemcova nostājas maiņai.

Kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs, līdz šim pirmais un vienīgais gadījums, kad Latvijā ticis nogalināts pašvaldības deputāts, ir gadījums 2002.gadā.