Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slēgtās aviosatiksmes dēļ ar takšiem brauc pat uz Berlīni un Londonu

Slēgtās gaisa satiksmes dēļ daudzi izmisuši cilvēki nokļūšanai izvēlētajos maršrutos citās valstīs izmanto arī taksometru pakalpojumus, aģentūru LETA informēja «Rīga Taxi» valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs.

Piemēram, «Rīga Taxi» vairāk nekā 50 taksometru jau mērojuši ceļu uz vairākiem punktiem gan Baltijas valstīs, gan arī Eiropā, lai savus klientus nogādātu uz mājām vai būtiskiem pasākumiem, kas nevar tikt kavēti vai atlikti gaisa satiksmes ierobežojumu dēļ.

Aksjonovs zināja teikt, ka mašīnas devušās gan uz Tallinu, Viļņu, Kauņu, Klaipēdu, arī Varšavu un Berlīni. Kā tālākos reisus viņš minēja Kopenhāgenu un Londonu. Taču reisu skaits ar katru brīdi pieaug un attiecīgi var nākt klāt arī jauni maršruti.

Aksjonovs informē, ka iepretim prognozētajai dīkstāvei pie pašlaik nestrādājošās lidostas «Rīga», taksometru vadītāji ir sagaidījuši milzu atsaucību un nekad iepriekš nepiedzīvotu tālo braucienu skaitu.

«Pateicoties savulaik drošības vajadzībām iegādātajai GPS kontroles sistēmai, «Rīga Taxi» dispečeri var nepārtraukti kontrolēt, kurā ceļa posmā, braucot cauri valstīm, atrodas konkrētais taksometrs. Tas nepārprotami palīdz koordinēt darbu. Nepieciešamības gadījumā «Rīga Taxi» palīdzēs piemeklēt kādu no pašlaik ārzemēs esošajiem taksometriem, lai operatīvi izpalīdzētu pasažieriem, kuri nespēj nokļūt uz Latviju,» stāsta Aksjonovs.

«Ņemot vērā to, ka taksometru šoferi ir pašnodarbinātās personas, es nemāku teikt, kāda ir katra konkrētā brauciena cena, jo par katru braucienu taksometru vadītājs ar konkrētajiem pasažieriem vienojas pats, taču domāju, ka cena ir abpusēji pieņemama, par ko liecina lielais braucienu skaits,» precizē Aksjonovs.

«Rīga Taxi» sadarbojas arī ar citu valstu taksometru kompānijām, lai savstarpēji koordinētu pasažieru pārvadāšanu un klientu nogādāšanu viņiem tik būtiskajos galamērķos. «Protams, ka pasažieru nogādāšana atceļā vēl vairāk samazina konkrētā brauciena izmaksas,» norāda Aksjonovs.

Aksjonovs precizē, ka tālos braucienos devušies gan gadījuma rakstura klienti, gan arī šo iespēju ļoti aktīvi izmanto «Rīga Taxi» korporatīvie klienti, kuri arī iepriekš izmantojuši «Rīga Taxi» pakalpojumus tāliem braucieniem, taču, protams ne tik masveidīgi.

Kā jau ziņojuši masu mediji, gaisa satiksmes atjaunošana ir atkarīga no Īslandes vulkāna darbības intensitātes, minot to, ka, piemēram, Lielbritānijas gaisa satiksmes atjaunošana nav iespējama vismaz līdz otrdienai - 20.aprīlim.