Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TB/LNNK: Latvijā vēlams izvietot ASV kara bāzes

Politiskā apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) uzskata, ka Latvijā būtu vēlams izvietot ASV kara bāzes un pretraķešu sistēmu, - teikts partijas priekšvēlēšanu programmā nacionālo jautājumu risināšanai, ko šodien plānots apstiprināt TB/LNNK kongresā.

Programmā uzsvērts, ka Latvijai jāturpina cieša draudzība un alianse ar ASV un jāapzinās, ka stingra ASV iesaiste Latvijā palīdz mums nostiprināties Rietumu pasaulē.

TB/LNNK uzsver, ka Latvija un latviešu kultūra ir piederīga Rietumu civilizācijai, taču Krievija pašlaik īstenojot politiku, lai Latviju pārvērstu par «krievu pasaules» daļu. ««To, ko kādreiz Krievija nespēja izdarīt ar militāru okupāciju un koloniālu režīmu, tagad tā cer sasniegt, izmantojot ekonomiskās sviras - enerģētiku, tranzītu un finanses, kā arī tā saucamo «maigo varu», ar kuras palīdzību tā izceļ krievu kultūras, ideju un vērtību pievilcību un pat pārākumu. «Krievu pasaule» patiesībā ir krievu imperiālisma jaunā seja,» secinājuši TB/LNNK biedri.

Politiskā partija uzsver, ka valsts uzdevums ir nepieļaut, lai Latvija kādreiz kļūtu par «krievu pasaules» sastāvdaļu, un gādāt, lai Latvija paliek un nostiprinās kā Rietumu pasaules sastāvdaļa.

TB/LNNK skatījumā Latvijai jāturpina atbalstīt Gruzijas, Ukrainas un Moldovas rietumniecisko kursu, mazinot Krievijas ietekmi šajās valstīs.

Kā ziņots, šodien notiek TB/LNNK 14.kongress, kurā partija prezentē priekšvēlēšanu piedāvājumu vēlētājiem, ievēlē jaunus apvienības valdes locekļus un valdes priekšsēdētāju, kā arī spriež par turpmāko taktiku sarunās ar iespējamajiem partneriem startam Saeimas vēlēšanās.