Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO spēku bāze būs Lielvārdē?

Pēc Lielvārdes lidlauka rekonstrukcijas pabeigšanas tā varētu būt ne tikai vieta, kur iespējams nosēsties NATO lidmašīnām, bet arī kļūt par pastāvīgu NATO spēku bāzi. Par to šobrīd tiek diskutēts. To intervijā LTV raidījumam «De facto» atklāja Saeimas apstiprinātais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

«Par  NATO objektu izvietojumu ir jālemj NATO, bet šādas bāzes esamība būtu vēl viens papildu garants Latvijas neatkarībai, suverenitātei un militārai drošībai,» raidījumā sacīja Graube.

Uz jautājumu, vai patlaban ir atvērta diskusija par pastāvīgas NATO bāzes atrašanos Lielvārdē Graube atbild apstiprinoši. Bet viņš uzsver, ka «tas ir NATO lēmums, jo par NATO bāžu izvietojumu NATO lemj pēc militārās iekšējās drošības nepieciešamības, jo bāzes nav pašmērķis. Uzdevums un mērķis ir izvietot bāzes tur, kur NATO to uzskata par vajadzīgu NATO teritorijas un NATO valstu aizsardzībai.»

Uz jautājumu, kad varētu būt zināms NATO lēmums, Graube saka, ka «šādi lēmumi jebkurā gadījumā ir slēgti un to ir grūti komentēt», bet vispirms 2013.gadā jāpabeidz pats lidlauks.

Lielvārdes lidlauka izveidē NATO šobrīd plānojis ieguldīt 36 miljonus eiro. Projektā iekļauti arī vairāki miljoni latu Latvijas līdzfinansējuma. Šobrīd ir zināms, ka Lielvārdē noteikti atradīsies Latvijas bruņoto spēku Gaisa spēku bāze.

Latvijā vēlams izvietot ASV kara bāzes.