Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par atcelto avioreisu dēļ pārsniegtajiem vīzu termiņiem nesodīs

Izvērtējot ārkārtas situāciju saistībā ar Īslandes vulkāna radītajiem sarežģījumiem gaisa satiksmē, Valsts robežsardze ir pieņēmusi lēmumu nelikt šķēršļus personu izceļošanai arī ar nederīgām vīzām, ja paredzēts izbraukt no Latvijas tieši uz trešo valsti, piemēram, ar vilcienu dodoties uz Krieviju.

Šādos gadījumos personai par vīzas derīguma termiņa pārsniegšanu sods netiks piemērots, taču būs jāpierāda, ka iepriekš bija paredzēts ceļot ar lidmašīnu un vīzas termiņa pārsniegšana ir saistīta ar aizkavētajiem lidojumiem. To apliecina lidmašīnas biļete vai izziņa no aviokompānijas, aģentūru LETA informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Savukārt gadījumos, kad ceļotājiem uz galamērķi ir paredzēts doties caur kādu citu Šengenas valsti, piemēram, ar automašīnu caur Lietuvu uz Baltkrieviju vai caur Frankfurtes lidostu uz Stambulu, ir nepieciešams saņemt vīzas pagarinājumu. To iespējams nokārtot jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā un, pamatojoties uz nepārvaramu varu, jaunā vīza tiks izsniegta bez maksas.

«Personai būs jāuzraksta iesniegums un jāuzrāda lidmašīnas biļešu kopijas, kas apstiprina uzkavēšanās termiņa pārsniegšanas iemeslu. Tāpat neieciešams iesniegt vienu fotogrāfiju un uzrādīt apdrošināšanas polisi,» procedūru vīzas termiņa pagarināšanai skaidro Rjabcevs. PMLP nodaļas atrodas visās lielākajās Latvijas pilsētās un reģionālajos centros, savukārt Rīgā ārzemniekiem vīzas ir iespējams pagarināt tikai nodaļā Čiekurkalna 1.līnijā 1.

Kā ziņots, jau vairākas dienas no lidostas «Rīga» ir atcelti visi reisi un daudziem Latvijas tūristiem piespiedu aizkavēšanās dēļ nav iespējamas pamest valsti līdz iepriekš izsniegtās Šengenas vīzas termiņa beigām.