Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Glābējsilītē atstātās meitenes māte interesējusies par iespēju atgūt bērnu

Krīzes grūtniecības centrs ir saņēmis zvanu no policijas, kur kāda sieviete, kura sevi dēvējusi par aizvadītajā nedēļā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā izvietotajā Glābējsilītē ievietotās meitenītes māti, vēlējusies uzzināt par iespējām atgūt savu bērnu, aģentūrai LETA pastāstīja centra pārstāve Judīte Briede-Jureviča.

Centrā norādīts, ka par šiem jautājumiem tagad ir jāinteresējas bāriņtiesā, jo tā ir atbildīgā iestāde, tomēr ar bāriņtiesu šodien aģentūrai LETA sazināties neizdevās.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Glābējsilītes projektu pārstāve Laura Zvirbule, mātei ir iespējas atgūt savu bērnu, taču šādā gadījumā pašai par savu naudu jāveic DNS pārbaude, tikai pēc tam bāriņtiesa izvērtē, vai māte tiešām būs spējīga uzņemties rūpes par bērnu, jo tiek noskaidrots, kāpēc māte atteikusies no bērna.

Zvirbule skaidroja, ka Latvijā mātei tiek dota iespēja atgūt savu bērnu, taču process ir salīdzinoši garš un sarežģīts, lai noskaidrotu mātes patiesos nodomus, interesējoties par savu nesen pamesto bērnu.

Bērnu slimnīcas pārstāve Romēna Namniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka slimnīcā neviens par bērnu nav interesējies, turklāt pie bērna neviens netiekot laists, jo jebkura sieviete vai kāds cits cilvēks var sevi dēvēt par bērna radinieku, bet patiesībā tāds var nebūt.

Jau ziņots, ka pie Bērnu slimnīcas izveidotajā glābējsilītē jeb vietā bērna dzīvībai ievietots nu jau trešais bērniņš - meitenīte.

Meitenīte glābējsilītē atstāta 15.aprīlī ap plkst.15.

Bērniņš ir vesels, četras dienas vecs, svars piedzimstot bijis 3,08 kilogrami un garums 50 centimetri.

Persona, kura ievietoja mazuli, atstājusi zīmīti, norādot, ka bērniņš dzimis 12.aprīlī. Norādīts gan mazulītes svars un garums, gan arī pievienots autiņbiksīšu komplekts un drēbītes.

Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

Rīgas Dzemdību namā aģentūru LETA informēja, ka šogad pēc dzemdībām mātes pametušas divus bērnus, pērn tādi bija seši gadījumi.