Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FIL: kamaniņu braucēja Kumaritašvili nāves cēlonis ir vairāku apstākļu sakritība

Bojāgājušā gruzīnu kamaniņu braucēja Nodara Kumaritašvili nāve ir bijusi «neparedzēts nelaimes gadījums ar nāvējošu iznākumu,» teikts Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) gala paziņojumā.

«Pēc rūpīgas lietas apstākļu izmeklēšanas mēs nonācām pie secinājuma, ka sportista nāvē nav vainojama kāds viens konkrēts negadījuma cēlonis, bet gan vesela virkne ar savstarpēji saistītiem iemesliem, kas noveda pie šīs traģēdijas,» teikts FIL vadības paziņojumu.

Iepriekš FIL un Vankūveras olimpisko spēļu organizatori oficiālā paziņojumā presei norādīja, ka Kumaritašvili kritienā vainojama paša sportista kļūda.

FIL paudusi gatavību sniegt dažāda veida atbalstu Kumaritašvili ģimenei, kā arī jaunas kamaniņu un bobsleja trases būvniecībai Gruzijā, ko nosauks tieši viņa vārdā.

FIL arī paziņoja, ka darīs visu iespējamo, lai nākotnē šāda veida traģēdijas neatkārtotos.

Jau ziņots, ka Kumaritašvili mira pēc piedzīvotā kritiena Vankūveras olimpisko spēļu kamaniņu sporta treniņbraucienu laikā. Kumaritašvili piedzīvoja kritienu pēdējā, 270 grādu virāžā, kurā sportistu ātrums Vistleras trasē mēdz sasniegt 140 kilometrus stundā.

Negadījuma vietā uzreiz ieradās mediķi, kas veica Kumaritašvili atdzīvināšanu, bet pēc tam gruzīnu kamaniņu braucējs tika nogādāts slimnīcā, tomēr ārstu cīņa par viņa dzīvību bija neveiksmīga.

Martā olimpisko spēļu organizatori paziņoja, ka Kumaritašvili ģimenei tiks izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība. Organizatori gan nekonkretizēja, cik liela naudas summa tiks piešķirta un kad tā tiks izmaksāta.

Jau ziņots, ka FIL ir izplatījusi aicinājumu ziedot Kumaritašvili ģimenei un arī pati ziedojusi 10 000 eiro (7000 latu).