Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas transporta ministri vienojas veikt testa lidojumus

Latvijas gaisa telpa būs slēgta līdz pirmdienas pulksten 21, aģentūrai BNS pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktora vietnieks un Aeronavigācijas daļas vadītājs Māris Čerņonoks.

Savukārt satiksmes ministrs Kaspars Gergards intevijā LNT ziņām sacīja, ka «tikko būs mazākā iespēja atvērt Latvijas gaisa telpu, tas tiks izdarīts».

Viņš norādīja, ka lēmums, kad atvērt Latvijas gaisa telpu, tiks pieņemts, pamatojoties uz izmēģinājuma lidojumiem citās valstīs, arī uz meteorologu prognozēm un informācijas apmaiņu ar kaimiņvalstīm.

Patlaban gaisa satiksme atvērta tranzītlidojumiem un tā atļauta ne mazāk kā 6000 metru augstumā, teica Gerhards un piebilda, ka lēmums par Latvijas gaisa telpas pilnīgu atvēršanu tikšot pieņemts līdz otrdienas pulksten 9.

Patlaban gaisa telpa pilnībā Baltijas valsīs atvērta vien Lietuvā. Latvijas un Igaunijas gaisa telpas atvērtas daļēji.

Savukārt Eiropas Savienības (ES) transporta ministri pirmdien videokonferencē vienojās pieņemt lēmumus par gaisa telpu atvēršanu lidojumiem, ne tikai balstoties uz meteorologu prognozēm, bet arī veicot testa lidojumus katrā valstī, tostarp Latvijā. To aģentūrai BNS pastāstīja satiksmes ministra padomniece Inga Spriņķe.

Viņš gan pieļāva, ka arī šis ierobežojums varētu tik pagarināts, jo ir informācija, ka virs Baltijas valstīm un Baltijas jūras varētu izveidoties liels putekļu daudzums, kas lielāko koncentrāciju varētu sasniegt aptuveni pulksten 3 otrdien, 20.aprīlī.

Čerņonoks arī atzina, ka joprojām Latvijas gaisa telpa ir atvērta tranzītlidojumiem virs sešiem kilometriem.

Iepriekš bija noteikts, ka lidmašīnas pacelties un nolaisties starptautiskajā lidostā «Rīga» nevarēs līdz pirmdienas pulksten 18.

Īslandes vulkāna izvirduma radītā pelnu mākoņa dēļ avioreisi kopš 15.aprīļa ir atcelti ne vien Latvijā, bet arī daudzās citās Eiropas valstīs. Nenotiek arī daudzi starpkontinentālie lidojumi.

Vulkāna izvirdums Īslandē, kas izkausēja daļu Eijafjallajekulla ledāja valsts dienvidos, izraisot plašus plūdus, sākās trešdien. Plūdi ceturtdien mitējās, bet vulkāns turpināja izmest pelnus.