Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielā talka notiks arī Andrejsalā

Sestdien, 24. aprīlī, Andrejsalā notiks talka, kurā aicināts piedalīties ikviens – kā salinieki, tā arī viesi. Talcinieku pulcēšanās – Andrejsalas Tirgus laukumā pie Naivās mākslas muzeja ēkas pulksten 9.30. Turpmāko 2,5–3 stundu laikā paredzēts sakopt lielāko daļu Andrejsalas publiskās teritorijas, lai tajā būtu patīkami uzturēties gan tās pastāvīgajiem iemītniekiem, tā apmeklētājiem. 

Apkopojot saņemtos talcinieku pieteikumus uz aicinājumu kopīgiem spēkiem sakopt Andrejsalu, kas pirms trim nedēļām tika publicēts vietnē andrejsala.lv, teritorija ir sadalīta vairākos sektoros, kur risināsies dažādi uzkopšanas darbi – sadzīves atkritumu vākšana, slaucīšana, pērno lapu grābšana, krūmāju izzāģēšana, krāsošana, tīrīšana u.c. Teritorijas sadalījums atainots zemāk redzamajā attēlā (lai apskatītu palielinātu attēlu, noklikšķiniet uz tā).

Sektorā A – Andrejsalas dienvidu daļā – talcinieku koordinatora lomā iejutīsies mākslas studijas «Peahen» izveidotāja Patricija Brekte, savukārt darbību sektoros B un D vadīs Andrejsalas attīstītāja «Jaunrīgas attīstības uzņēmuma» pārstāvji. Andrejsalas ziemeļu daļā biedrība «Pilsētas jahtklubs» rosīsies ap jahtām un spodrinās jahtkluba teritoriju, kamēr Latvenergo Enerģētikas muzejs kopā ar ieinteresētiem palīgspēkiem uzkops bijušās spēkstacijas teritoriju.        

Talkas rīkotāja SIA «Jaunrīgas attīstības uzņēmums» parūpēsies par darba cimdu, slotu, liekšķeru, grābekļu, lāpstu, ķerru un atkritumu maisu pieejamību, kā arī gādās par konteineriem un to satura izvešanu. Talcinieki ir aicināti ņemt līdzi savus iecienītos darba rīkus, kā arī ģimeni, draugus un domubiedrus, jo tā būs jauka iespēja iepazīt Andrejsalu vēl labāk, izbaudīt dienu svaigā gaisā un pastrādāt plecu pie pleca ar saliniekiem!

Lai darbs ritētu raitāk, Andrejsalas pastāvīgie iemītnieki un talcinieki tiek lūgti talkas laikā nenovietot autotransportu uzkopjamās teritorijas daļās. Braucamos varēs brīvi novietot stāvlaukumā iepretim Andrejsalas Korpusu ceham Andrejostas ielā 4 (uzreiz aiz enkura).

Kad teritorija būs sakopta, mākslas studija Peahen (talkas idejas iniciatori!) pie savām namdurvīm sektorā A, Andrejostas ielā 4, iekārtos nelielu piknika vietu, ja vien laika apstākļi tam būs piemēroti. Ja vēlaties pievienoties, paņemiet līdzi grilu (protams, ja vien tā transportēšana nesagādā pārliekas klapatas) un kaut ko cepamu, savukārt dažādi atspirdzinošie dzērieni atrodami arī Andrejsalas veikala «Riga Spirits & Wine Outlet» plauktos.

Uz tikšanos Lielajā talkā Andrejsalā sestdien, 24. aprīlī!

<b>andrejsala.lv</b>