Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece cer, ka fotoradari mazinās korupcijas riskus Ceļu policijā

Jaunie fotoradari, kurus tuvākajā laikā plānots izvietot uz Latvijas ceļiem, varētu mazināt korupcijas riskus Ceļu policijā, prognozē iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

Šodien pēc tikšanās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Normundu Vilnīti Mūrniece atzina, ka tieši ar ceļu policistu kukuļošanas gadījumiem Valsts policijā (VP) vienmēr ir bijušas vislielākās problēmas. Savukārt ar jaunu fotoradaru izvietošanu uz ceļiem šīs problēmas, iespējams, netiks atrisinātas pilnībā, taču situācija noteikti uzlabošoties.

Vilnītis žurnālistiem sacīja, ka finanšu krīzes laikā korupcijas riski ir lielāki. Tāpat KNAB priekšnieks uzsvēra, ka jāturpina darbs ne tikai pie ierindas darbinieku korupcijas risku mazināšanas, bet jāseko līdzi arī augstāka līmeņa korupcijas riskiem.

Mūrniece novērojusi, ka tieši ceļu policisti ir tie, pēc kuriem iedzīvotāji veido savu tēlu par VP kopumā, līdz ar to pati policija ir ieinteresēta, lai pēc iespējas mazinātu korupcijas riskus dienestā.

Kā ziņots, Mūrniece šodien uz tikšanos bija aicinājusi Vilnīti, lai apspriestu ar viņu iekšlietu sistēmas dienestu sadarbību ar KNAB, īpaši izvērtējot korupcijas gadījumus VP un KNAB praksi to apkarošanā.