Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latfood» sola pirkt tikai Latvijā audzētus kartupeļus

Šogad AS «Latfood» plāno iegādāties 11 tūkstošus tonnu kartupeļu, kas ir tikpat liels kartupeļu iepirkuma apjoms kā pērn. Drīzumā uzņēmums plāno slēgt līgumus ar zemnieku saimniecībām par kartupeļu audzēšanu, kas selekcionēti tieši «Ādažu čipsu» ražošanai.
Kopumā čipsu ražošanā paredzēts izmantot četras kartupeļu šķirnes, kur viena no tām - «Mustang» - šogad speciāli ražošanai tiek audzēta pirmo reizi.

«Mēs nemainīgi kartupeļu iepirkuma jomā sadarbojamies ar Latvijas vietējām zemnieku saimniecībām, no kurām esam iepirkuši, iepērkam un arī nākotnē iepirksim kartupeļus. Tā kā mūsu sadarbība vairāku gadu garumā ir bijusi abpusēji veiksmīga, to noteikti vēlamies turpināt un attīstīt. Uzskatu, ka tikai pašu mājās audzēts kartupelis atbilst mūsu ražošanas augstajām prasībām, lai gala produkts būtu izcilā kvalitātē. Šogad, līdzīgi kā citus gadus, plānojam iegādāties aptuveni 11 000 tonnu kartupeļu,» saka «Latfood» valdes priekšsēdētājs Valdis Blūms.

«Domāju, ka kartupeļu stādīšanas darbus uzsāksim ar nedēļas nobīdi, ņemot vērā to, ka šogad bijusi gara ziema un gaidāms vēls pavasaris. Jau šobrīd esam uzsākuši kartupeļu sēklu atlasi un tuvākajā laikā tiks slēgti pirmie līgumi ar zemnieku saimniecībām,» norāda «Latfood» agroservisa direktors Ilgvars Krūmiņš.

Uzņēmums kartupeļu čipsus ražo tikai no Latvijā audzētiem kartupeļiem. «Ādažu čipsu» ražošanā izmanto speciāli selekcionētas kartupeļu šķirnes. Šogad plānots uzsākt audzēt jaunu kartupeļu šķirni.