Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTRK: korupcijas mazināšanai «jāiedarbina» lobisma regulējums

«Tiesiskums, caurspīdīga, prognozējama, starptautiski pievilcīga un konkurētspējīga uzņēmējdarbības vide, kuru raksturo korupcijas līmeņa strauja mazināšanās, augsts sabiedrības līdzdalības līmenis pārvaldībā, uzticēšanās pārvaldītāju un pārvaldāmo starpā – šāds ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedru un citu uzņēmēju izvirzītais mērķis, kas ietverts «Uzņēmēju plānā 2010» un sasniedzams līdz 2014.gadam,» uzsver LTRK valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme – Grende.

«Kā šo, uzņēmēju izvirzīto mērķi sasniegt? Uzņēmējiem atbilde skaidra: radot alternatīvu «melnajai» lobēšanai jeb kukuļdošanai - «iedarbinot» lobisma normatīvo regulējumu Latvijā, skaidri nosakot, kā veicama ierobežotu sabiedrības grupu vai indivīdu interešu pārstāvniecība sadarbībā ar valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm,» skaidro LTRK vadītāja.

«Lobisms ikvienā demokrātiskā sabiedrībā ir neatņemama interešu pārstāvniecības un lēmumu pieņemšanas metode sadarbībā ar valsts un pašvaldību iestādēm. Tā ir valsts izvēle – vai lēmumu pieņemšanas procesu padarīt caurspīdīgu un pieejamu plašākai sabiedrībai, vai izvēlēties pretēju ceļu. Mēs, LTRK uzņēmēji, esam par atklātību un sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā. Šādā «baltā», ikvienā no posmiem caurredzamā un reglamentētā veidā aizstāvēta uzņēmēju grupas vai uzņēmēja vajadzība tās izvirzītājiem izmaksās lētāk nekā kukuļdošana, turklāt nespiedīs uz sirdsapziņu,» pārliecināta LTRK vadītāja.

LTRK un KNAB pārstāvji vairakkārt tikušies un vienojušies par turpmāko sadarbību korupcijas apkarošanā.

Pirmais no sadarbības soļiem – 20.maijā kopīgi organizēta konference, kas tiks veltīta «baltā» lobisma tematikai, lobisma normatīvā regulējuma ieviešanai Latvijā.