Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas līzinga kompānijas pērn konfiscējušas tūkstošiem auto

Līzinga kompānijas Igaunijā pērn konfiscējušas vairākus tūkstošus automašīnu īpašniekiem, kuri nav spējuši veikt maksājumus, ievērojamu skaitu šo automobiļu piedāvājot pārdošanā mazumtirgotājiem, vēsta laikraksts «Äripäev».

Līzinga kompāniju lielākais partneris lietoto automašīnu tirgošanā «Saksa Auto» no «Swedbank» vienā partijā iegādājies kopumā 300 konfiscētus automobiļus.

«Tas mums bija ļoti izdevīgs darījums. Mēs iegādātos vēl, taču vairs nav bijuši tik lieli un izdevīgi piedāvājumi,» norādīja «Saksa Auto» vadītājs Tomass Kūsks.

Tomēr «Amserv Auto» vadītājs Marts Megi uzskata, ka «Swedbank» darījums nav bijis nemaz tik izdevīgs, jo «cilvēki, kuri kavējuši līzinga maksājumus, bieži nerūpējas par savām automašīnām un to remonts izmaksā visai dārgi».

Megi pavēstīja, ka arī «Sampo Pank» un «Nordea Pank» piedāvā lielu skaitu konfiscēto automašīnu.

«Sampo Pank» pērn bijusi spiesta konfiscēt 900 transportlīdzekļus klientiem, kuriem bijušas maksājumu problēmas, sacīja bankas pārstāvis Indreks Puskars.

Banka automašīnu pārdošanā sadarbojās ar ierastajiem partneriem un centās iegūt pēc iespējas augstākas cenas, tāpēc vairumtirdzniecības darījumi nav tikuši īstenoti.

«Nordea Finance» pavēstīja, ka pērn pārdevusi 498 klientiem konfiscētās automašīnas, taču arī izsniegusi jaunus līzingus gandrīz divu miljardu kronu (89,8 miljonu latu) apmērā, kļūstot par Igaunijā lielāko līzinga finansētāju.

«Nordea Finance» valdes loceklis Igaunijā Silvers Kūss arī norādīja, ka konfiscēto automašīnu skaits šā gada pirmajā ceturksnī sācis samazināties.

Savukārt «Swedbank» automašīnu līzinga nodaļas vadītājs Risto Laurs sacīja, ka bankai atdoto automobiļu īpatsvars samazinās jau kopš pērnā gada otrā pusgada, un šī tendence turpinās.

«Swedbank» nekomentēja, cik daudz automašīnu konfiscētas klientiem, taču pavēstīja, ka pārdošanā patlaban tiek piedāvāti 320 transportlīdzekļi.

Laurs pauda viedokli, ka līzinga automašīnu konfiscēšanas lielais vilnis ir beidzies, taču tas nenozīmē, ka īpašumu konfiscēšana ir beigusies pilnībā.