Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā tomēr nenotiks Šlesera solītais lielo pilsētu mēru samits

Rīgā tomēr nenotiks šā gada jūlijā paredzētais vērienīgais Eiropas un Āzijas lielāko pilsētu mēru samits, kuru sarīkot solīja vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pasākumu kopīgi plānoja sarīkot Rīga un Maskava no 25. līdz 27.jūlijam. Sākotnēji bija plānots, ka vērienīgo sanāksmi, kas, pēc Šlesera teiktā, līdzinātos pat Davosas forumam, varētu apmeklēt līdz 150 lielāko pilsētu mēri, bet vēlāk šis skaitlis tika samazināts līdz 40 cilvēkiem. Tāpat bija iecerēts, ka pasākuma rīkošanai pašvaldība kopā ar uzņēmējiem varētu izlietot līdz diviem miljoniem latu, bet vēlāk plānotā summa tika samazināta līdz 250 000 latu.

Kā aģentūrai LETA atzina Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) preses sekretāre Anna Kononova, samits esot atcelts dažādu iemeslu dēļ. Par pasākuma atcelšanu abpusēji vienojušies Rīgas un Maskavas pārstāvji.

«Rīgai un Maskavai kopīgi gatavojoties, vairāku iemeslu dēļ tika izlemts, ka pasākumu nerīkos. Iespējams, ka tas notiks nākamgad,» sacīja Kononova.

Rīgas tūrisma attīstības birojs (RTAB) šomēnes rīkoja iepirkuma konkursu par mēru un gubernatoru foruma organizēšanu, tomēr tajā neesot saņemts neviens pieteikums, aģentūrai LETA pastāstīja RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča.

Iepirkums tika izsludināts 7.aprīlī, un tā summa bija 250 000 latu. 16.aprīlī noslēdzās pretendentu piedāvājumu iesniegšanas termiņš, bet netika saņemts neviens pieteikums, līdz ar to konkurss noslēdzās bez rezultāta.

Kā iepriekš aģentūrai LETA sacīja Šlesers, samita laikā kopumā uz Rīgu varētu ierasties ap 1000 cilvēku, turklāt klāt vēl būtu jāpieskaita preses pārstāvji. Paralēli samitam varētu notikt dažādi pasākumi uzmanības piesaistīšanai, piemēram, džudo turnīrs un tenisa sacensības.

Samita laikā dažādas tā norises varētu notikt pilsētai nozīmīgos objektos, piemēram, operā un atjaunotajā Rīgas Krievu teātrī, bet citā laikā varētu tikt apstaigāta vecpilsēta un citas interesantas vietas Rīgā, parādot labāko, kas mums ir, norādīja vicemērs.

Šlesers atzina, ka mēru samitam Rīgā jābūt tikpat vērienīgam kā Davosas ekonomikas forumam un samits izpelnītos milzīgu starptautiskās preses un uzņēmēju uzmanību.

Vicemērs pauda uzskatu, ka šāda kongresa organizēšana ir lieliska un jauna iespēja Rīgai nostiprināt savu lomu, kļūstot par tiltu starp Rietumiem un Austrumiem. Tas dotu Latvijas uzņēmējiem iespēju meklēt jaunus sadarbības partnerus un organizēt jaunus projektus.

Šlesers iepriekš norādīja, ka kongresa organizācijai ir jābūt ļoti krāšņai un augstā līmenī, lai Rīgu varētu parādīt no vislabākās puses. «Tādā veidā mēs atrastu jaunu nišu pasaules ekonomikā,» uzsvēra politiķis.