Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ciparu apraidē sāk raidīt pirmā reģionālā televīzija

No ceturtdienas testa režīmā ciparu apraidē sāk raidīt pirmā reģionālā televīzija – Vidzemes TV, informē uzņēmumā «Lattelecom».

Tiem skatītājiem Vidzemē, kuri jau pārgājuši uz Virszemes ciparu apraidi un aprīkojuši televizorus ar dekoderiem, nu ir pieejams vēl viens bezmaksas kanāls.

Vidzemes televīzija ciparu apraidē būs skatāma visā Vidzemē un pat daļā Ziemeļlatgales – no Ainažiem līdz pat Balviem.

«Šis mums kā reģionālajai televīzijai ir nozīmīgs tālākās attīstības solis. Ja iepriekš Vidzemes televīziju redzēja tikai 30% Vidzemes iedzīvotāju, no šodienas mūs jaunā kvalitātē var uztvert 99% Vidzemes. Man kā reģionālā medija vadītājam ir svarīgi, ka varu savu saturu nogādāt līdz plašākai auditorijai, jo tad mums ir pamats sagaidīt arī lielākus ieņēmumus no reklāmdevējiem un attīstīties. Vidzemes televīzijas skatītāji jau  no šodienas var sagaidīt arī plašāku saturu,» sola uzņēmuma «Valmieras TV» valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris.

Vidzemes televīzija ir pirmā no Latvijas reģionālajām televīzijām, kas saņēmusi Nacionālās Radio un televīzijas padomes atļauju raidīt ciparu formātā.

«Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča pauž gandarījumu, ka ciparu apraidei pievienojies arī pirmais reģionālais kanāls. Vidzemes TV vienošanās ar «Lattelecom», kas nodrošina pāreju uz ciparu apraidi paredz, ka testa apraide tiks veikta līdz 1.jūnijam.

Par to, kā reģionālo televīziju apraide notiks pēc 1.jūnija, kad visā Latvijā tiks atslēgta analogā apraide, tuvākajā laikā jālemj Nacionālajai Radio un televīzijas padomei, kas grasās izsludināt konkursu par viena reģionālā kanāla izveidi.

Tas būtu sestais bezmaksas kanāls, kas iedzīvotājiem būtu brīvi no ētera uztverams bet jebkādas papildus abonēšanas maksas.