Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs: reformas padarīs tautsaimniecību daudz efektīvāku

Latvijā īstenotās strukturālās reformas padarīs tautsaimniecību daudz efektīvāku un konkurētspējīgāku, nostiprinot pamatu izaugsmei nākotnē, sacīts Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča ievadvārdos centrālās bankas 2009.gada pārskatam.

«Skaidri sāk iezīmēties ilgtspējīgai attīstībai un izaugsmei nepieciešamās strukturālās pārmaiņas: iekšzemes kopproduktā pakāpeniski palielinās ārējos tirgos konkurētspējīgo nozaru daļa, pakāpeniski mazinot būvniecības un mazumtirdzniecības daļu,» atzīst Rimšēvičs, norādot, ka 2009.gada ceturtajā ceturksnī eksporta daļa iekšzemes kopproduktā jau veidoja 46% salīdzinājumā ar 39% iepriekšējā gada atbilstošajā periodā.

Pēc Rimšēviča teiktā, strukturālās reformas padarīs tautsaimniecību daudz efektīvāku un konkurētspējīgāku, nostiprinot pamatu izaugsmei nākotnē.

«Latvijas izvēlētais krīzes pārvarēšanas risinājums, kas daudzos viesa neticību, jau apliecinājis savas priekšrocības. Tomēr nedrīkstam apstāties pie padarītā. Ne mazāk svarīgs būs 2011.gada valsts budžets un tā veidošana, turpinot strukturālās reformas un fiskālo konsolidāciju, lai nostiprinātu ilgtspējīgai attīstībai nepieciešamo makroekonomisko stabilitāti. Tas radīs priekšnoteikumus Māstrihtas kritēriju izpildei, kas ļaus Latvijai jau 2014.gadā ieviest eiro, tādējādi nodrošinot attīstības iespējas tautsaimniecībai kopumā, radot jaunas darba vietas un palielinot valsts budžeta ieņēmumus,» klāstīja Rimšēvičs.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka pagājušajā gadā strādājusi ar 74,393 miljonu latu peļņu, kas ir par 39,2% lielāka nekā 2008.gadā.