Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairāki tautfrontieši neies uz 4. maija svinīgo sēdi

Saeimas prezidijs un frakciju padome nolēmuši nedot iespēju bijušajam Latvijas Tautas frontes līderim un Augstākās padomes (AP) priekšsēža pirmajam vietniekam Dainim Īvānam uzstāties Neatkarības atjaunošanas 20. gadadienai veltītajā Saeimas svinīgajā sēdē, kas notiks 4. maijā Nacionālajā operā. Bijušie tautfrontieši uz šādu ziņu reaģējuši visai asi.

Laikraksts «Diena» ziņo, ka bijušais AP LTF frakcijas vadītājs Jānis Dinevičs un vairāki viņa domubiedri nolēmuši svinīgajā sēdē nepiedalīties.

Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš arī uzstāsies nevis Saeimas sēdē, bet pasākumā pie Brīvības pieminekļa, ceturtdien ir piedāvājis Īvānam runāt pirms viņa pie pieminekļa. Īvāns piedāvājumu pieņēmis.

«Tikai pateicoties Valsts prezidenta Valda Zatlera pūlēm, šie neatkarības atjaunošanas gadadienas svētki vispār ir noorganizēti. Taču šī Saeima man nav autoritāte. Man ir kauns par to, un domāju, ka šī Saeima ir apkaunojums pašai neatkarībai,» sacīja Īvāns.

Viņš tagadējos deputātos saredzot «to pašu liekulību un to pašu demagoģiju», kāda bija padomju laikos. Īvāns vēl nevarēja pateikt, vai apmeklēs Saeimas svinīgo sēdi.

Taču viņa domubiedri Dinevičs un Jānis Kinna no LTF līderu sešinieka, kam bija lieli nopelni LTF uzvarā Augstākās padomes vēlēšanās, laikrakstam atzina, ka, visticamāk, uz sēdi neies un apmeklēs pasākumu pie Brīvības pieminekļa.

«Dainis Īvāns bija LTF simbols, un viņš atveda LTF deputātus uz parlamentu. Man ir ļoti žēl, ka tie, kas pie varas ir šodien, to nesaprot,» saka Kinna (D. Īvāns 1990.gadā atteicās no AP priekšsēdētāja amata, kurā ievēlēja Anatoliju Gorbunovu).