Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāta un sirsnīga vēstule Latvijas kūlas dedzinātājiem

Cienījamie kūlas dedzinātāji!

Pagājis apaļš gads kopš pēdējo reizi tikāmies. Esam pārcietuši smago ziemu un pavasaris ne tikai izkausējis biezo sniega segu un ledus blāķus, bet atnesis sev līdzi arī enerģiju un sparu darboties - tā vien gribas iet laukā un... dedzināt kūlu! Padarīt Latvijas zemi skaistāku, tīrāku un auglīgāku!

Tā ir laba un krietna apņemšanās, tomēr, kā saka - nedari citam to, ko negribi lai nodara tev!

Līdz ar pavasari atmodušies ne tikai cilvēka spēks un enerģija, zem biezās sniega segas izdzīvojuši un prieka pilni pērnajā kūla mīt vesela dzīva, daudzveidīga pasaule - simtiem dzīvu būtņu, kuriem tur ir gan mājas, gan darbs mūsu, cilvēku, labā. Atšķirībā no mums viņi savu mājvietu tīra, uzlabo un pilnveido ne tikai reizi gadā vai pa brīvdienām, viņi to dara nemitīgi un arī 24.aprīlī viņi nedosies talkā uz otru Latvijas galu, bet būs tepat, savās mājās, pērnās kūlas biezokņos.

Tādēļ, mīļie, čaklie un centīgie kūlas dedzinātāji - nevajag! Ne 24.aprīlī ne kādā citā dienā - nevajag dedzināt pērno kūlu, apdraudot ne tikai sevi un savas mājas, bet brīnišķīgo dzīvo radību, kas, neko ļaunu nenojaušot, mīt mums cieši blakus, dzīvo, mīl, cieš un priecājas!

Kūlas dedzināšanas vietā labāk iestādīsim upeņu krūmu vai zemenes, iesēsim burkānus, dillītes un salātus, aprušināsim rozes, iztīrīsim savu sētu, māju, iesim palīdzēt kaimiņam vai radam, lai pavasaris nāk ar krietniem darbiem!