Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumeiropieši masveidā apzog Lielbritānijas lidostu beznodokļu zonas veikalus

 Lielbritānijas policijā izsludināta nacionāla mēroga drošības operācija saistībā ar austrumeiropiešu masveidā pastrādātām zādzībām lidostu beznodokļu zonas veikalos, vēsta britu policijas nedēļas izdevums «Police Professional».

Noziedznieki, pārsvarā Latvijas un Lietuvas valstspiederīgie, parasti zog maza izmēra preces, piemēram, smaržas, tualetes piederumus, apģērbu un cigaretes. Viņi parasti ar zemo cenu aviokompāniju lidmašīnām lido no vienas lidostas uz citu un pēc tam dodas uz mājām.

Lai apkarotu noziedznieku aktivitātes, Lielbritānijā izvērsta koordinēta nacionāla mēroga operācija, kurā piedalās policija, Lielbritānijas robežsardzes aģentūra, visu britu un vairāku Austrumeiropas valstu lidostu apsardzes dienesti un aviokompānijas.

Britu policija identificējusi aptuveni 50 dažādu tautību noziedzniekus, no kuriem vairums ir Latvijas un Lietuvas valstspiederīgie un kas pārsvarā manīti darbojamies Getvikas lidostā. Visā Eiropā identificēti aptuveni 140 aizdomās turētie, kas aktīvi apzog lidostu veikalus.

Pēc britu policijas novērtējuma, lidostu beznodokļu veikalu apzagšana, visdrīzāk, notiek organizētā veidā, ņemot vērā pēdējos mēnešos piedzīvoto zādzību ievērojamo pieaugumu. Tas rada bažas par jauna veida organizētās noziedzības aktivitātēm.

«Noslogotas lidostas visa veida zagļiem var likties pievilcīgs mērķis. Mēs kopīgi strādājam, lai visus informētu, ka tas tā nav. Mēs atgādinām lidostu darbiniekiem, jo īpaši tiem, kas strādā beznodokļu zonas veikalos, būt uzmanīgiem un par jebkādām aizdomīgām aktivitātēm nekavējoties ziņot policijai,» sacīja Saseksas policijas inspektors Alasdērs Henrijs.

Pēc policijas aplēsēm, Lielbritānijas lidostu beznodokļu zonas veikalos ik mēnesi tiek nozagtas preces vairāku desmitu tūkstošu sterliņu mārciņu vērtībā, piebilda Henrijs.