Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamo glābējsilīti plāno izveidot Liepājā

Nākamā glābējsilīte jeb vieta bērna dzīvībai, visticamāk, tiks drīzumā uzstādīta Liepājā, Liepājas reģionālās slimnīcas teritorijā, aģentūru LETA informēja Glābējsilītes projekta pārstāve Laura Zvirbule.

Pēc Zvirbules sacītā, jau ir notikušas sarunas ar slimnīcas vadītāju Juri Bārzdiņu, kurš šim projektam devis savu piekrišanu.

Pati slimnīca no sava fonda šādas vietas izveidei ir gatava ziedot ap 1000 latu, Latvijas Bērnu fondā jau ir ziedoti vairāk nekā 4000 lati, kompānija «gedeon Richter» no savas puses piedāvājusi vēl 2000 latu, taču vēl ir nepieciešami ap 3000 latu, kurus vēl šīs vietas izveidei būtu jāsavāc, stāstīja Zvirbule.

Zvirbule arī pastāstīja, ka pēc pēdējiem notikumiem, kad Latvijā mēneša laikā tika atrasti trīs miruši zīdaiņi, gan privātpersonas, gan firmas piedāvā savu palīdzību. Ne vienmēr šī palīdzība ir naudas izteiksmē, bet biežāk bezmaksas pakalpojumu veidā. Piemēram, kāds uzņēmums ir ar mieru bez maksas izvietot informāciju uz glābējsilītes sievietēm, kuras bērniņu gatavojas atstāt.

Stāstot par ziedojumiem un ziedotājiem, projekta pārstāve pauž nožēlu, ka uzņēmēji un valdība bieži vien ir gatavi tikai diskutēt par šo tēmu, nevis rīkoties. To pierādīja sadarbības projekts ar Bērnu fondu, jo uz ziedojumu kontu naudu bija pārskaitījušas tikai privātpersonas.

Zvirbule uzskata, ka, iespējams, jaunas glābējsilītes izveide glābs kāda bērniņa dzīvību, jo patlaban nav vietu, kur sieviete izmisumā var vērsties.

Kā ziņots, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā izvietotajā glābējsilītē līdz šim tikuši ievietoti trīs jaundzimušie.