Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Minerālūdens ražotājs: ūdens pircēji tiek muļķoti

Minerālūdens pircēji tiek muļķoti, jo, veikalos pērkot ūdeni un nelasot, kas maziem burtiņiem rakstīts uz etiķetes, lielākoties iegādājas no krāna nākušu ūdeni, biznesa portālam «Nozare.lv» apgalvo bezalkoholisko dzērienu ražotājs SIA «Mežotne LDA» direktors Aldis Dzirkalis.

«Savādi ir tas, ka cilvēki Latvijā par krāna ūdeni ar skaistu etiķeti maksā to pašu naudu, ko Eiropā cilvēki maksā par minerālūdeni. Vienkārši pārsteidzoši ir tas, ka pēc Latvijas likumdošanas vieglāk un vienkāršāk ir ieliet ūdeni no krāna, uzlīmēt skaistu etiķeti, uzrakstīt vēl nosaukumu franču valodā un pārdot, nekā ražot dabīgu ūdeni,» pārliecināts uzņēmējs, uzsverot, ka, viņaprāt, Latvijā likumi ļauj pelnīt uz cilvēku apmuļķošanas rēķina.

Pērn «Mežotne LDA» jaunas minerālūdens ražotnē ieguldīja divus miljonus eiro (1,4 miljonus latu), nepieciešamos līdzekļus aizņemoties bankā. Uz «Nozare.lv» jautājumu, kā uzņēmumam klājas ar jaunās ražotnes ekspluatāciju un minerālūdens noietu, Dzirkalis atbildēja, ka tirgus vārda tiešajā nozīmē ir jāiekaro. Esošie likumi nedarbojoties vietējo ražotāju labā, bet, tieši pretēji, esot vērsti uz to iznīcināšanu. Neapmierinoša ir arī vietējo veikalu attieksme, jo Latvijā ražotajam minerālūdenim iedalīta vien nožēlojama deviņus centimetrus plata vieta 15 metrus garajā ūdeņiem atvēlētajā plauktā, saka uzņēmējs, kā visatsaucīgāko sadarbības partneri nosaucot veikalu ķēdi «Rimi».

Tā kā veikalu plaukti pilni ar it kā lēto «krāna ūdeni', dabīgā ūdens ražotājiem vietējā tirgū pagaidām ir samērā grūti laiki, tādēļ tiekot domāts par eksportu uz valstīm, kur «likumdošana sakārtota cilvēkiem par labu», rezumē Dzirkalis.

«Mežotne LDA» ražo gāzētu un negāzētu produktu «Dabīgais Stelpes minerālūdens», ko iegūst no Stelpes jeb Nīzeres avota - unikālas dabas parādības no ģeoloģijas viedokļa. Dabīgā Stelpes minerālūdens sastāvā ietilpst kalcijs, fluors, hidrogēnkarbonāti, sulfāti, selēns.

No avota ūdens pa 900 metrus garu pazemes cauruli tiek nogādāts uz ražotni, kura tika uzbūvēta tieši šim nolūkam. Ražotnes jauda ir vairāk nekā viens miljons pudeļu mēnesī. Minerālūdens tiek piedāvāts gan 0,5 litru, gan 1,5 litru tilpuma pudelēs.

Par Stelpes minerālūdens izplatītāju ir kļuvis «Park MV», kas nodrošina produkta nonākšanu visos tirdzniecības tīklos Latvijā.