Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turpina pieaugt naudas iemaksas bankomātu popularitāte

Skaidras naudas iemaksas bankomātu popularitāte turpina pieaugt, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina aptaujāto banku pārstāvji.

Saskaņā ar Latvijas Bankas informāciju pagājušā gada pirmajā pusē Latvijā bija 105 naudas iemaksas bankomāti, bet gada beigās to skaits bija pieaudzis līdz 119. Savukārt 2008.gada sākumā bija tikai 65 iemaksas bankomāti un gada beigās - 93. Kopumā 2009.gada beigās Latvijā bija 1320 bankomāti.

AS «Swedbank», kurai ir 76 naudas iemaksas bankomāti, preses sekretāre Kristīne Jakubovska skaidro, ka ikdienas bankas pakalpojumos arvien pieaug elektronisko norēķinu īpatsvars, bet kopējais skaidras naudas darījumu skaits sarūkot. Tomēr naudas iemaksas darbības pārceļas no banku filiālēm uz naudas iemaksas bankomātiem, jo tas klientiem esot izdevīgāk un arī ērtāk.

Naudas iemaksas bankomātu īpatsvars visos iemaksas darījumos «Swedbank» patlaban sasniedzis 81%, gada laikā palielinoties par 21% procentu punktu.

Otrs lielākais naudas iemaksas bankomātu tīkls ir «SEB bankai», kurai ir 25 naudas iemaksas/izmaksas bankomāti. Kā informēja «SEB bankas» Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Strazda, šā gada pirmajos mēnešos turpina pieaugt gan iemaksu skaits, gan arī iemaksātās summas šāda tipa bankomātos.

Viņa arī norāda, ka «SEB bankas» skaidras naudas iemaksas/izmaksas bankomātus aktīvi izmanto kā privātpersonas, tā uzņēmumi, tomēr lielāko īpatsvaru iemaksu darījumu veikšanā nodrošina privātpersonas - 2010.gada pirmajā ceturksnī tie bija vidēji 85%, bet uzņēmumu veiktie skaidras naudas darījumi veidoja 15% no kopējā iemaksu skaita. Savukārt iemaksu apjoms latos rāda, ka 60% iemaksas veic privātpersonas un vidēji 40% uzņēmumi.

Vidējā iemaksas summa «SEB bankas» bankomātos martā bijusi 156 lati. Salīdzinājumā ar pagājušā gada marta mēnesi iemaksu skaits šogad martā ir palielinājies par 48%, bet iemaksātās naudas summas pieaugums šā gada martā pret iepriekšējā gada martu sasniedzis 26%.

Kopš 2006.gada nogales, kad tika uzstādīts pirmais «SEB bankas» iemaksas/izmaksas bankomāts, klienti tajos iemaksājuši vairāk nekā 97 miljonus latu. Šogad pirmajā ceturksnī iemaksāti vairāk nekā 10 miljoni latu.

Savukārt AS «Parex banka» naudas iemaksu bankomātos, sākot no pagājušā gada jūlija līdz šim brīdim, iemaksu apjoms ir bijis stabils, bet neliels pieaugums bija vērojams 2009.gada nogalē.

«Parex bankas» korporatīvo komunikāciju vadītāja Inga Saleniece saka, ka šo pakalpojumu bieži izmanto privātpersonas un uzņēmēji, kuri laika trūkuma dēļ nevar nokļūt līdz bankas filiālēm, taču īpašu popularitātes pieaugumu «Parex banka» nav novērojusi.

«Parex bankai» ir 14 naudas iemaksas bankomāti - Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Tukumā un Ventspilī.