Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trešdaļa iedzīvotāju alkoholu lieto divas līdz trīs reizes mēnesī

Trešā daļa jeb 33% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējā mēneša laikā lietojuši alkoholiskos dzērienus divas līdz trīs reizes, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eurobarometer» aptauja.

Nedaudz mazāks iedzīvotāju skaits jeb 31% alkoholiskos dzērienus lietojuši vienu reizi mēnesī, bet 22% - vienu reizi nedēļā. Alkohola lietošanu ikdienā atzīst vien 2% aptaujāto.

Vairāk nekā puse jeb 56% iedzīvotāju norāda, ka, lietojot alkoholu, izdzer vienu vai divas glāzes.

Latvijā daudz retāk nekā citur Eiropā ir sastopami tādi cilvēki, kas pēdējā gada laikā nav lietojuši alkoholu. Vienlaikus liela daļa no tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas alkoholu lietojuši pēdējo 12 mēnešu laikā, alkoholiskos dzērienus nav dzēruši pēdējā mēneša laikā. Latvijā starp pārējām Eiropas valstīm ir visvairāk tādu iedzīvotāju, kas alkoholu nav lietojuši pēdējā mēneša laikā.

Pēdējā gada laikā Latvijā alkoholu nav lietojuši 13% iedzīvotāju, bet mēneša laikā - 26%.

Līdzīga situācija vērojama arī kaimiņvalstīs. Lietuvā pēdējā gada laikā alkoholu nav lietojuši 15% un Igaunijā 18% iedzīvotāju, bet mēneša laikā - attiecīgi 23% un 19%.