Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieaug «Saskaņas centra» popularitāte

Apvienības «Saskaņas centrs» reitings divu nedēļu laikā pieaudzis par diviem procentpunktiem, un apvienība nostiprinājusies populārāko politisko organizāciju galvgalī. Tā liecina pētījumu kompānijas «GfK» jaunākās aptaujas dati, ar kuriem svētdien iepazīstināja LNT raidījums «Top10».

Ja Saeimas vēlēšanās notiktu šajā nedēļas nogalē, par «Saskaņas centru» būtu gatavi balsot 14,2% balstiesīgo.

Otrā populārākā politiskā organizācija ir apvienība «Vienotība». Par to šajā nedēļas nogalē būtu gatavi balsot 10,3% vēlētāju, kas ir par vienu procentpuktu mazāk nekā pirms divām nedēļām. Savukārt trešo vietu saglabā Zaļo un zemnieku savienība. Tās reitings pusmēneša laikā pieaudzis par vienu procentpunktu un sasniedzis 8,7%.

Tautas partija, kuras reitings audzis nedaudz vairāk nekā par vienu procentpuntku, iegūtu 3,3% vēlētāju atbalstu. 2,3% vēlētāju balsotu par PCTVL, Tēvzemei un Brīvībai/LNNK būtu 1,6% vēlētāju atbalsts, savukārt  aptuveni 1% balsu iegūtu gan «Visu Latvijai», gan LSDSP, gan arī Latvijas Pirmās partijas/ Latvijas ceļa apvienība. Pēdējas popularitāte divās nedēļās lai arī nebūtiski, tomēr gājusi mazumā.

Kopumā vēlēšanās gatavi piedalīties 74% balstiesīgo, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā pirms pusmēneša. No tiem 30% nezina par ko balsot vai arī neatklāj savu izvēli.
Populārāko iespējamo premjera amata kandidātu saraksta galvgalī joprojām atrodas Ventspils mērs Aivars Lembergs, pret kuru pozitīvi izturas gandrīz puse - 47% aptaujāto. Otrs populārākais - ar gandrīz 47% pozitīvu vērtējumu, ir premjers Valdis Dombrovskis (JL), kurš Ventspils mēram piekāpjas tikai par dažām procentpunkta desmitdaļām. Trešais pozitīvi vērtētais ir LPP/LC līderis Ainārs Šlesers, kurš krietni pārspēj savas partijas reitingu - viņu pozitīvi vērtē 20% respondentu, tiesa 2,5 procentpunktus šajā laikā viņš ir zaudējis.

Pret «Saskaņas centra» vadītāju Jāni Urbanoviču pozitīvi attiecas 15,8% aptaujas dalībnieku, un viņš divās nedēļās ir lielākais ieguvējs, jo uzlabojis savas pozīcijas par 2,5 procentpunktiem.  Sarakstu noslēdz Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle, pret kuru pozitīva attieksme ir 7,7% balsotāju - par gandrīz trīs procentpunktiem mazāk kā pirms pusmēneša.

Aptauja veikta no 12. līdz 22.aprīlim, aptaujas metode – telefonintervijas. Aptaujāti tikai balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji, izlase lielums 618 respondenti. Aptauja veikta izmantojot nejauši stratificēju jeb daudzpakāpju vispārnacionālu izlasi - aptverti visi reģioni un apdzīvotās vietas tipi, aptaujas gaitā kontrolējot demogrāfisko sadalījumu pēc statistikas pārvaldes datiem.