Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

BBL prezidents: pēc noteikumiem uzvarēja «Šiauliai»

Pēc noteikumiem uzvara «Mastercard» Baltijas Basketbola līgas (BBL) mačā par trešo vietu pienācās «BC Šiauliai» komandai, bet mēs vēlējāmies, lai tiktu ievērots godīgas cīņas princips, šodien sarunā ar aģentūru LETA izteicās līgas prezidents Romualds Brazausks.

Kā ziņots, sestdien notikušajā mačā «BC Šiauliai» izcīnīja panākumu ar 84:83, tomēr tika konstatēts, ka pēdējie divi punkti gūti jau pēc spēles beigu signāla, tāpēc tika nolemts šodien aizvadīt pārspēli, uz kuru «Ventspils» komanda neieradās.

«Tiesneši pēdējos divus punktus ieskaitīja, jo viņiem un arī lielākajai daļai cilvēku zālē šķita, ka punkti gūti laicīgi. Pat spēlētāji viens otru apsveica,» sestdienas notikumus atgādināja Brazausks. «Tomēr uzreiz pēc tam video kubā parādījās atkārtojums, kurā bija redzams, ka punkti gūti pēc tam, kad uz groza vairoga bija iedegusies sarkanā svītra.»

«Pēc noteikumiem tiesneši parakstīja protokolu, tāpēc tas kļuva par oficiālu rezultātu, bet kubs nav oficiāls pierādījums, ko var izmantot,» uzsvēra BBL prezidents. «Taču mums galvenais ir godīga cīņa, tāpēc uzreiz pēc tam tehniskā komisija izlēma, ka spēles rezultāts jāanulē un jānozīmē pārspēle.»

«Šodien spēles norises vietā ieradās «Šiauliai» komanda, pagaidījām 15 minūtes, bet «Ventspils» neieradās, tāpēc Lietuvas klubam tika piešķirta uzvara ar rezultātu 20:0,» aģentūrai LETA skaidroja Brazausks, neslēpjot pārsteigumu. «Esmu ļoti pārsteigts par «Ventspils» komandas neierašanos, jo pēc noteikumiem uzvara jau sestdien pienācās «Šiauliai» basketbolistiem, tomēr mēs izlēmām neskatīties pēc likuma burta un anulējām rezultātu, lai būtu godīga cīņa.»

Kā ziņots, «ventspilnieki» nav mierā ar lēmumu par pārspēli un vēlējās, lai viņiem automātiski tiktu piešķirta uzvara. Šī iemesla dēļ komanda jau sestdienas vakarā no Viļņas atgriezās Latvijā.

«Ventspils» komanda uzskata, ka protestu uzreiz pēc mača nemaz nevarēja izskatīt, jo tas nebija iesniegts oficiāli. Tāpēc «Ventspils» vadība protestu oficiālā kārtībā gatavojas iesniegt 48 stundu laikā pēc cīņas beigām.

«Protests skaitījās iesniegts brīdī, kad komanda parakstījās protokolā, pievienojot piezīmi par to, ka būs protests,» uzsver Brazausks. «Tāpēc cits protests mums nebija nepieciešams.»

«Ja viņi nepiekrīt lēmumam, tagad ir 48 stundas laika apelācijai un tad jau BBL valde izskatīs tehniskās komisijas lēmumu. Viņi piezīmi par gatavošanos iesniegt protestu pierakstīja pie protokola un ar to pietiek. Mums nebija jāgaida 48 stundas,» BBL prezidents pilnībā nepiekrīt «ventspilnieku» domu gājienam.

BBL valdes sēde risināsies 5. maijā. Brazausks vēl nevarēja pateikt, vai «Ventspils» komanda saņems kādas sankcijas, tomēr uzsvēra, ka jautājums par «ventspilnieku» neierašanos uz spēli valdes sēdē noteikti tiks skatīts.