Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija Ņemcova slepkavības vietā ieradusies 20 minūtes pēc slepkavības

Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Grigorijs Ņemcovs 16.aprīļ piektdienas pēcpusdienā bija ceļā no pilsētas domes uz savu avīzi «Miljons». Kādas mājas arkā viņu panāca slepkava, iešāva vienu lodi mugurā un vienu galvā. Ar ieroci noziedznieks iznāca no arkas un devās cauri pilsētas centram, vēstī «Nekā Personīga».

Ar pistoli slepkava pagāja garām vietējās drošības policijas pārvaldei, pistoli iemeta strūklakā un devās tālāk dzelzceļa virzienā, kādā citā vietā pa ceļam atstājot savas virsdrēbes.

Slepkava izmantoja otrā pasaules kara laika vācu pistoli. Šāviena troksnis bijis dzirdams visā pilsētas centrā. Lai gan Daugavpils policijas iecirkni no slepkavības vietas Lāčplēša ielā šķir daži kvartāli, pie nogalinātā Ņemcova vispirms nonāca žurnālisti, tikai tad policisti. Tas noticis 20 minūtes pēc šaušanas.

Policijas vadība sūtījusi inspektoru pārbaudīt, vai tiešām ir šauts un vai nogalinātais ir Ņemcovs. Kad inspektors ziņas apstiprinājis, uz notikuma vietu izbraukuši izmeklētāji. Tikmēr slepkava pazuda. No Daugavpils ar automašīnu pusstundas laikā var nokļūt līdz Lietuvas vai Baltkrievijas robežai.

Imants Bekešs, Latgales reģiona policijas pārvaldes priekšnieks: «Vai policijai uzreiz pēc slepkavības izdarīšanas nevajadzēja aplenkt rajonu vai vismaz to centru? Jā, nu praktiski tika veikti pasākumi... Mums no sākuma bija jānoskaidro, kas ir noticis. Tas aizņēma savas 10, 15, 20 minūtes.

Viena no policijas versijām – deputātu nogalināja viņa biznesa dēļ. Pilsētā tam netic.

Romāns Samarins, «Dinaburg» vesti redaktors: «Laikraksts «Miljons» un televīzija «Miljons». Pēc naudiskās izteiksmes tas vispār nav bizness, viņš tika uzskatīts par mini mediju magnātu, bet nu līmenis, kā jau mums visiem – provinciāls, daži cilvēki redakcijā, televīzija nebija attīstīta, tās bija viņa galvassāpes, kabelī viņš nebija, tādēļ arī izvērsies viņš nebija.

Lai arī Ņemcova avīze neko nepelnīja, tomē tā bija ietekmīga, jo iznāca 10 000 eksemplāru tirāžā, kas vietējam laikrakstam nav maz. Ņemcovs bija parādā bankām vairāk kā 50 000 eiro, bet domē viņš lēma par miljoniem.

Vicemēra Ņemcova pārziņā bija transporta jautājumi. Dome grasījās izsludināt konkursu par jaunu tramvaju iegādi un tam tērēt vismaz 10 miljonu latu.

Pirms diviem mēnešiem Daugavpils domes sēžu zālē  notika Latvijas – Krievijas lietišķās sadarbības padomes tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, deputātiem un presi. Pasākumu vadīja uzņēmējs, vairāku premjeru un tagad arī prezidenta padomnieks Vasīlijs Meļņiks. Pie kreisās rokas viņam sēdēja Rēzeknes gaļas kombināta īpašnieks Beslans Abdulmuslimovs.

Beslans Krūmiņš, īstajā uzvārdā Abdulmuslimovs, dzimis Groznijā, bijis Ičkerijas deputāts. Latvijā ieradās deviņdesmito gadu sākumā. Apprecējās ar latvieti, tā tiekot pie pieraksta Rīgā un latviskā uzvārda Krūmiņš. 2007.gadā Krūmiņš naturalizējoties ieguva Latvijas pilsonību.

Latvijā viņš kļuva par čečenu diasporas līderi, kuru deviņdesmitajos gados aktīvi atbalstīja LNNK radikāli noskaņotie deputāti - Juris Vidiņš Saeimā pat izveidoja Čečenijas atbalsta grupu.

Deviņdesmito gadu beigās Krūmiņš gribēja Latvijā izveidot Čečenijas tirdzniecības parstāvniecību, taču pret to iebilda satversmes aizsardzība birojs - Beslana vārds bija saistīts ar dokumentu viltošanu, lai iegūtu pierakstu Latvijā; viņam bija jāliecina sava miesassarga slepkavības lietā un viņu turēja aizdomās par nelegālu ieroča nešāšanu. Nevienā no šīm lietām Krūmiņa vaina netika pierādīta, taču izveidot legālu ar Čečenijas vārdu saistītu pārstāvniecību viņam neizdevās.

Šobrīd Beslans Krūmiņš atkal lieto uzvārdu Abdulmuslimovs. Uzņēmumu reģistrā viņš uzrādīts kā līdzīpašnieks vairākos lielos uzņēmumos – «Baltic metal company» un citos. Latgalē viņam daļēji pieder «Rēzeknes gaļas kombināts».
 
Kopā ar Meļņiku Abdulmusļimovs zīmēja rožainus sapņus, kā Daugavpilī uzplauks gaļas pārstrāde un Daugavpils kļūs par bāzes vietu eksportam uz Krieviju.

Pilsētas tēvi Abdulmusļimova ieceres esot atbalstījuši. Tomēr «Nekā personīga» rīcībā esošās neoficiālās ziņas liecina, ka deputātiem esot silti ieteikts domē izveidot plašu koalīciju, kurā būtu arī Eigims. Ņemcovs neesot piekritis, un viņam atkal vairākkārt draudēts. Viņš vērsies policijā ar lūgumu nodrošināt apsardzi, tomēr saņēmis atteikumu. Domes opozicionārs Eigims to nekomentē.

Eigims uz Ņemcova bērēm neatbrauca. Šobrīd Eigima pusē domē ir seši deputāti, tomēr šis skaitlis var mainīties, jo dažiem ir bail par savu nākotni. Jaunais domnieks Pēteris Dzalbe sliecas atbalstīt Eigimu.

Dažādus mājienus esot saņēmusi arī domniece Anžela Aļehno. Eigimu atbalstošais laikraksts «Naša Gazeta» viņai esot vaicājis, vai viņa nedomājot algot apsardzi.