Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brisele atzīta par Eiropas satiksmes sastrēgumu galvaspilsētu

Visbiežāk satiksmes sastrēgumos laiku nākas kavēt autobraucējiem Briselē, kuras ielas saskaņā ar komerciālās satelītnavigācijas uzņēmuma «TomTom» veikto pētījumu atzītas par visnoslogotākajām Eiropā.

Ik dienas autobraucēji Beļģijas galvaspilsētā saskaras ar grūtībām izbraukt 37,7% Briseles lielāko ielu.

Otrajā vietā ierindojas Varšava, bet trešajā - Vroclavas pilsēta Polijas dienvidu daļā.

Savukārt Londona šajā sarakstā ieņem tikai ceturto vietu. Nedaudz mazāk noslogoti ceļi ir Edinburgā un Dublinā, kas ierindojas attiecīgi piektajā un sestajā vietā.

Kopumā «topā» iekļautas 59 pilsētas. No tām visbrīvākā satiksme ir Spānijas pilsētā Saragosā.

Pētījuma rezultāti iegūti, mērot transportlīdzekļu pārvietošanās patieso ātrumu attiecībā pret maksimāli atļauto ātrumu. Kad automašīnu uzrādītais ātrums nokrītas līdz 70% vai vēl zemāk no maksimāli atļautā, tad tiek pieņemts, ka transportlīdzeklis iekļuvis sastrēgumā.

Sarakstā gan nav iekļauta ar sastrēgumiem bēdīgi slavenā Rumānijas galvaspilsēta, kur tūristiem tiek ieteikts ierēķināt trīs stundas, lai nokļūtu lidostā, kas ir tikai 16 kilometru attālumā no pilsētas centra.

Taču arī pārvietošanās pa Briseles ielām sastrēgumu stundās var izrādīties diezgan lēna. «Lai no rīta nokļūtu darbavietā, man ir nepieciešama gandrīz stunda, lai gan tie ir tikai septiņi kilometri, kurus parasti var mērot desmit minūtēs,» atzina kāda vārdā neminēta Eiropas Parlamenta (EP) amatpersona.

20 satiksmes noslogotākās pilsētas Eiropā:

1.Brisele, 2.Varšava, 3.Vroclava, 4.Londona, 5.Edinburga, 6.Dublina, 7.Belfāsta, 8.Marseļa, 9.Parīze, 10.Luksemburga, 11.Milāna, 12.Roterdama, 13.Birmingama, 14.Roma, 15.Amsterdama, 16.Oslo, 17.Barselona, 18.Budapešta, 19.Neapole, 20.Poznaņa.

Jāatzīmē, ka Rīga sarakstā nav iekļuvusi, bet Tallina un Viļņa ieņem attiecīgi 39. un 51. vietu.