Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RS: avāriju izraisījušais šoferis pirms darba rūpīgi pārbaudīts

Traģisko avāriju izraisījušais «Rīgas satiksmes» autobusa vadītājs pirms došanās reisā izgājis medicīnisko un narkoloģisko pārbaudi, aģentūrai LETA apgalvoja pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» preses sekretārs Viktors Zaķis.

«Lai piedalītos ceļu satiksmē Latvijā, pieļaujamais alkohola līmenis organismā var būt 0,49 promiles. Savukārt, lai «Rīgas satiksmes» vadītājs varētu doties reisā, uzņēmuma iekšējie kārtības noteikumi paredz, ka viņa organismā alkohola vispār nevar būt - jābūt nulle promilēm,» sacīja Zaķis.

«Rīgas satiksmes» pārstāvis norādīja, ka par bojā gājušā vadītāja stāvokli pirms došanās reisā ir parakstīts narkologa slēdziens, ka viņa organismā nav alkohola. «Turklāt tie nav mūsu darbinieki, kas veic šīs pārbaudes,» piebilda Zaķis.

Saistībā ar alkohola reibumā braukušā šofera izraisīto traģisko avāriju ir nopietni jāizvērtē pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena atbilstība amatam, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda partijas «Jaunais laiks» (JL) Rīgas domes frakcijas vadītāja vietnieks Olafs Pulks.

«Spriežot pēc policijas sniegtās informācijas, transportlīdzekļu vadītāju pārbaudes sistēma uzņēmumā nav bijusi pietiekami efektīva, ja vien vispār vadītājiem tiek veikti alkohola pārbaudes testi. Tāpēc par notikušo pilna atbildība ir jāuzņemas uzņēmuma vadītājam,» norādīja Pulks.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) pašlaik jautājumu par Bemhena atbrīvošanu no amata neizskata, bet uzsver, ka «Rīgas satiksmei» būs obligāti jāpilnveido vadītāju kontroles sistēma, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laila Ivāna.

Ušakovs norāda, ka pašlaik «Rīgas satiksmes» šoferi tiek pārbaudīti pirms došanās reisos, bet darba laikā vadītājus pārbauda izlases kārtībā. «Acīmredzot ar šādu pārbaudi nepietiek. Tādēļ kontroles sistēma obligāti jāpilnveido.»

Ušakovs uzdevis «Rīgas satiksmes» vadībai desmit dienu laikā izstrādāt plānu, kā pastiprināt autovadītāju kontroli uz līnijām, lai nepieļautu iespēju, ka pie sabiedriskā transporta līdzekļa stūres atrodas autovadītāji alkohola vai narkotiku reibumā.

Rīgas mērs vēlreiz izsaka līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem un norāda, ka «Rīgas satiksme» viņiem izmaksās kompensācijas.

LETA jau ziņoja, ka 24.aprīlī ap plkst.20.40 Baložos, Rīgas ielā, apgāzās «Rīgas satiksmes» 23.maršruta autobuss, kā rezultātā gāja bojā trīs cilvēki un vēl četri cieta.

Bojā gājušais «Rīgas satiksmes» autobusa vadītājs bijis stiprā alkohola reibumā. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, autobusa vadītāja organismā konstatētas 2,4 promiles alkohola.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) priekšnieks Ints Ķuzis, sākotnējā tiesu medicīniskajā ekspertīzē gūts apstiprinājums, ka autobusa vadītājs bijis vairāk nekā divu promiļu alkohola reibumā. Pēc Ķuža teiktā, tas nav normāli, ka šāda reibumā šoferis izbrauc ielās un pārvadā cilvēkus.

Viņaprāt, šādu promiļu daudzumu nevar iegūt pāris stundās. Policija uzskata, ka tik daudz promiļu var iegūt, alkoholu lietojot vairākas dienas. Tiek atzīmēts, ka šim šoferim liktenīgajā dienā plkst.13 tika veikta pārbaude viņa darbavietā, kur netika konstatēts, ka viņš ir iereibis.

Kā aģentūru LETA informēja Zaķis, uzņēmums ir izveidojis speciālu komisiju, kas jau šodien ir sākusi iekšējo izmeklēšanu par 24.aprīlī notikušo negadījumu. Komisijas uzdevums ir noskaidrot visus lietas apstākļus, kas attiecas uz uzņēmumu, bet pašu negadījumu, ierosinot kriminālprocesu, izmeklē Valsts policija. Gala slēdzienu par negadījumu «Rīgas satiksmes» iekšējā izmeklēšanas komisija dos tikai pēc slēdziena saņemšanas no Valsts policijas.

Zaķis norādīja, ka Bemhens jau vakar apliecinājis, ka negadījumā bojā gājušo tuvinieki un cietušie saņems kompensācijas no «Rīgas satiksmes». «Tajā pat laikā jau šodien «Rīgas satiksmes» pārstāvji sazinās ar negadījumā bojā gājušo tuviniekiem, lai sniegtu palīdzību bēru organizēšanā, kā arī noskaidrotu nepieciešamības, kas radušās slimnīcā ievietotajiem cietušajiem,» sacīja uzņēmuma pārstāvis.

«Rīgas satiksme» ir izvirzījusi uzdevumu apzināt bojā gājušo tuviniekus, kā arī negadījumā cietušos pasažierus, lai noskaidrotu viņu vajadzības un iespēju robežās sniegtu viņiem pirmo atbalstu, teica Zaķis.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2006.gada oktobrī kāds iereibis «Rīgas satiksmes» trolejbusa vadītājs ietriecās četrās automašīnās. Avāriju izraisījušais trolejbusa vadītājs pirms došanās reisā nebija izgājis alkohola pārbaudi, tādēļ uzņēmuma vadība solīja pastiprināti kontrolēt alkohola līmeni vadītāju organismos. Vēlāk tika apgalvots, ka vairs neesot iespējama iereibušu vadītāju atrašanās pie «Rīgas satiksmes» transportlīdzekļu stūres.