Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vējonis: Lielā talka apliecina depozīta sistēmas nepieciešamību

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) uzskata, ka Lielā talka pierāda nepieciešamību mūsu valstī ieviest depozīta sistēmu dzērienu iepakojumam, informē Vides ministrijā.

«Vairāk kā 50% no visiem talkas laikā savāktajiem atkritumiem bija stikla un PET pudeles, kā arī metāla bundžas. Tas pierāda, ka vides ministrijas uzsāktā depozīta sistēmas ieviešana, kurai visdažādākajos veidos pretojas atsevišķi atkritumu apsaimniekotāji un ražotāji ir pamatota un akūti nepieciešama,» norāda ministrs.

«Valdība jau vairākkārt ir atlikusi šīs tukšās taras savākšanas sistēmas ieviešanu Latvijā, un tā būtu ārkārtīgi tuvredzīga rīcība, ja sistēmas ieviešanu mēs atliktu līdz tālajam 2020.gadam kā to ierosina atsevišķi biznesmeņi.»

Vides ministrs ir ļoti gandarīts, ka tik daudz cilvēku Latvijā atsaukušies aicinājumam sakopt un labiekārtot savu apkārtni, pie kam to darījuši ne tikai Lielās talkas oficiālajā dienā 24.aprīlī, bet arī nākamajā dienā un arī visas iepriekšējās nedēļas laikā.

«Pateicos Latvijas iedzīvotājiem par ieguldīto laiku, darbu un vienotību, uzkopjot visdažādākās mūsu valsts vietas,» - tā Vējonis.