Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP: LU rektora amatu var ieņemt tikai ar pielaidi valsts noslēpumam

Drošības policija (DP) atklāj, ka Latvijas Universitātes rektora amatu var ieņemt tikai ar pielaidi valsts noslēpumam. [s:32857].

DP atteikuma iemeslus nekomentē. Laikraksta «Neatkarīgā» jautājumu, vai atteikuma iemesls saistīts ar to, ka rektora darbam pieeja valsts noslēpumam nav nepieciešama, vai arī ar Auziņa personu, DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa atbildēja: «Auziņa kungs pašlaik ieņem amatu, kas iekļauts LU atsevišķi apstiprinātā amatu sarakstā, kurā norādītie amati ir saistīti ar valsts noslēpuma izmantošanu. Šos amatus turpmāk varēs ieņemt tikai tādas personas, kas atbildīs likuma Par valsts noslēpumu prasībām.»  

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārstāve Baiba Rāta-Saliņa laikrakstam pastāstīja, ka DP lēmumu par pielaidi valsts noslēpumam 10 dienu laikā var pārsūdzēt SAB. Ja arī tur Auziņam pielaidi valsts noslēpumam nepiešķirs, pretenzijas10 dienu laikā jāiesniedz ģenerālprokuroram, kura lēmums vairs nebūs pārsūdzams.