Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rīgas satiksmes» kontrolieris pielietojis šaujamieroci

Nedēļas nogalē kāds «Rīgas satiksmes» kontrolieris pielietojis šaujamieroci, no tā izšaujot gaisā. Par to viņš jau atlaists no darba, ziņo «Radio SWH».

«Rīgas satiksmes» vadības un tās kontroliera viedokļi par notikušo gan būtiski atšķiroties.

Kontrolieris Roberts Akermanis aģentūrai LETA stāstīja, ka sestdien, 24.aprīlī, ap plkst.22 Gogoļa ielā pie bijušās sinagogas viņam darba laikā izcēlies konflikts ar bezbiļetniekiem, kuri uzbrukuši ar akmeņiem. «Lai glābtu savu dzīvību, pielietoju savu kaujas ieroci un izšāvu gaisā,» stāstīja kontrolieris, piebilstot, ka agrāk esot strādājis kādās «struktūrās», tādēļ viņam arī bijis ierocis.

«Te nu esam tik tālu nonākuši - lai aizsargātos, kontrolierim jāpielieto šaujamierocis,» sērīgi sacīja Akermanis, piebilstot, ka konflikts esot varējis beigties vēl bēdīgāk. «Kontroliera darbs ir ļoti nepateicīgs, ir maza alga, nav veselības un dzīvības apdrošināšanas,» sūrojās kontrolieris.

Pēc Akermaņa teiktā, policija uz atgadījuma vietu neesot izsaukta. Vēlāk gan kontrolieris policistiem neoficiāli lūdzis apbraukāt rajonu, bet neviens no bezbiļetniekiem neesot atrasts.

Kontrolieris norādīja, ka uzņēmuma vadībai uz viņu esot «zobs» jau kopš tās reizes, kad viņš neaicināts ieradies Rīgas domē uz preses konferenci.

«Rīgas satiksmes» preses sekretārs Viktors Zaķis aģentūrai LETA norādīja, ka uzņēmuma rīcībā esošā informācija liecinot par to, ka kontrolieris esot pats ar savu neadekvāto uzvedību izprovocējis bezbiļetnieku uzbrukumu. Turklāt šaujamieroča pielietošana jebkādā gadījumā esot nepieļaujama, tādēļ uzņēmuma valde vakar nolēmusi Akermani atbrīvot no darba.

Tāpat «Rīgas satiksme» plāno šodien vērsties Valsts policijā, lūdzot izmeklēt sestdien notikušo incidentu.