Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LDDK: darba aizsardzība uzņēmumos būtiski uzlabojusies

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), atsaucoties uz sākotnējiem pētījuma «Darba apstākļi un riski Latvijā» rezultātiem norāda, ka kopš 2006. gada, kad tika veikts iepriekšējais pētījums, ir būtiski uzlabojušies darba apstākļi, informē LDDK.

Pašlaik pieejamie rezultāti liecina, ka par 8% palielinājies to uzņēmumu īpatsvars, kuros ir veikts darba vides riska novērtējums un sastādīts preventīvo pasākumu plāns. Lai arī tas ir neliels pieaugums, tomēr arī šāds kāpums ir būtisks, īpaši pašreizējās ekonomiskās situācijas apstākļos un apliecina, ka turpina pieaugt darba devēju atbildība pret darbinieku un vēlme uzlabot sava uzņēmuma darbības kvalitāti.

Kā svarīgāko kavēkli risku novērtēšanai un darba aizsardzības plāna izveidei darba devēji visbiežāk ir minējuši līdzekļu trūkumu (26%), turklāt šis iemesls ir minēts par 10% biežāk nekā 2006.gadā. Šis pieaugums, iespējams, saistīts tieši ar ekonomiskās lejupslīdes radītajām sekām, kuru rezultātā uzņēmumiem daudz svarīgākas ir rūpes par uzņēmuma izdzīvošanu un konkurētspējas saglabāšanu.

Tomēr LDDK atzīst, ka vēl joprojām ievērojamai darba devēju daļai nav pietiekamas informācijas par darba aizsardzības nozīmi uzņēmumā un drošas darba vides lomu darbaspēka produktivitātes kāpināšanā. Tas norāda, ka arī turpmāk veicams informatīvi skaidrojošs darbs, kā arī sniedzama praktiska palīdzība, lai nodarbinātajiem tiktu nodrošinātas drošas un veselībai nekaitīgas darbavietas.