Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Par labu Latviju» uzņēmējiem dažādi viedokļi par turpmāko rīcību

Kustībā «Par labu Latviju» iesaistītajiem uzņēmējiem ir dažādi viedokļi par turpmāko rīcību, intervijā laikrakstam «Biznes&Baltija» atzīst AS «Liepājas papīrs» valdes priekšsēdētājs un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis (LPP/LC).

«Mums ir ļoti dažādi viedokļi par to, kas jādara kustībai un ar kāda mehānisma palīdzību ietekmēt procesus. Mans personīgais viedoklis ir, ka mums jāiegūst vietas parlamentā, startējot vēlēšanās ar jau strādājošajām partijām, ko tām ir pieredze strādāt koalīcijā, zināšanas, kuras mums pagaidām nav,» skaidro uzņēmējs. «Tomēr mūsu apvienībā nevajadzētu būt cilvēkiem, kuri jau ir bijuši pie varas un kaut ko sliktu izdarījuši. Tādus mums nevajag. Tāpēc kā partnerus mēs, pirmkārt, redzam reģionālās partijas, kas sevi labi apliecinājušas. Ar lielajām partijām ir grūtāk, pirms vēlēšanām tām nepieciešama iekšēja attīrīšanās.»

Vilnītis norāda, ka uzņēmēji kā partnerus vērtējuši visas partijas, izņemot radikālās «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» un «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK. Zaļo un zemnieku savienība esot Ventspils mēra Aivara Lemberga partija, «Saskaņas centrs» esot saistīts ar citiem Ventspils uzņēmējiem, «Vienotība» līdz šim nav ieklausījusies uzņēmējos.

«Ar izslēgšanas metodi nonākam pie LPP/LC,» skaidro uzņēmējs.

Lūgts komentēt LPP/LC līdera Aināra Šlesera atbildību par iepriekšējo valdību pieļautajām kļūdām ekonomikas politikā un saukli «Gāzi grīdā!», Vilnītis atzīst, ka pārmetumi ir pamatoti, tomēr Šleseram esot arī pozitīvas īpašības, piemēram, viņš spēj izvirzīt mērķi un to sasniegt.

Šlesers esot gatavs skaidrot savas darbības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un prokuratūrai. Galvenais esot tas, ka viņš dara un ir gatavs uzņemties atbildību, kamēr citi politiķi baidās no visa.

«Saprotiet, visi kļūdās. Kad cilvēks atnāk uz baznīcu, viņš nožēlo savus grēkus. Ainārs tos ir nožēlojis, un esmu viņam noticējis,» uzsver uzņēmējs.

Vilnītis nav iepriecināts par Tautas partijas piesaisti iecerētajam uzņēmēju politiskajam spēkam. «Tautas partijā ir labi un sakarīgi cilvēki reģionos, tomēr kopumā apvienošanos ar [Andri] Šķēli es uzskatu par kļūdu, kā rezultātā mēs zaudēsim daļu balsu. Ainārs Šlesers pieņēma Tautas partiju divu iemeslu dēļ - spēcīgas reģionālās nodaļas un atsevišķu uzņēmēju viedoklis. Ir uzņēmēji, kuriem ir būtiski, lai Andris un Ainārs būtu kopā, lai tas netraucētu viņu biznesam. Piemēram, [«Itera Latvija» prezidentam] Jurim Savickim ir spēcīgas saites ar Šķēli. Tas bija ļoti pretrunīgs jautājums, un lēmumu pieņemt bija grūti,» atzīst uzņēmējs.