Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas dome neliegs rīkot 8. un 9. maijā iecerētos pasākumus

Rīgas pašvaldības rīcībā patlaban nav nekādas informācijas, kas liktu ierobežot iecerētos pasākumus 8.maijā un 9.maijā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) preses sekretārs Uģis Vidauskis.

Pašvaldība savu lēmumu varētu mainīt vien tad, ja no drošības iestādēm tiktu saņemta informācija par iespējamu būtisku apdraudējumu.

Jau ziņots, ka partija «Visu Latvijai!» atteikusies no pasākuma rīkošanas 9.maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā, tādējādi ievērojami atvieglojot pašvaldībai lēmumu pieņemšanu par pasākumu norisi.

Tā vietā «Visu Latvijai!» 8.maijā no plkst.9 līdz plkst.22 plāno rīkot sapulci Rātslaukumā un pie Okupācijas muzeja, lai «vērstu sabiedrības uzmanību uz vēl neatrisinātajiem jautājumiem par Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju», informēja Vidauskis.

8.maija vakarā, plkst.21 «Gustava Celmiņa centrs» plāno rīkot gājienu no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim. Nākamajā dienā, 9.maijā, šīs organizācijas pārstāvji no plkst.13 līdz plkst.16 plāno piketēt pie Okupācijas muzeja.

Kā katru gadu, pasākumus pieteikusi arī apvienības «Saskaņas centrs» izveidotā biedrība «9.maijs.lv» un biedrība «Rodina».

Dienu pirms lielākajiem pasākumiem, 8.maijā, biedrība «9.maijs.lv» vēlas rīkot «Otrā pasaules kara beigu svētku maratonu», kas plānots Uzvaras parkā no plkst.9 līdz plkst.23. Pasākumā pieteikti 10 000 cilvēku.

9.maijā «9.maijs.lv» vēlas rīkot tradicionālo pasākumu pie Uzvaras pieminekļa, kur no plkst.9 līdz plkst.23 plānoti dažādi pasākumi. Pasākuma rīkotāji lēš, ka varētu piedalīties ap 5000 cilvēku.

Kā katru gadu, biedrība «Rodina» 9.maijā no plkst.17 līdz plkst.18.30 plāno doties gājienā no Strēlnieku laukuma līdz piemineklim Uzvaras parkā. Plānots, ka gājienā varētu piedalīties 150 cilvēku.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pašvaldība pērn nolēma atļaut pieteiktos 9.maija pasākumus Pārdaugavā, Uzvaras parkā, bet nolēma aizliegt pieteikto gājienu no Strēlnieku laukuma līdz Uzvaras piemineklim. Tomēr Administratīvā rajona tiesa nolēma domes lēmumu par gājiena aizliegšanu atcelt.

Pērn «Tēvzemes nacionālo spēku savienības» pārstāvji vēlējās nolikt pie pieminekļa Uzvaras parkā dzeloņdrāšu vainagu, tomēr pa ceļam policija šo nodomu izjauca. Tomēr vēlāk savienības pārstāvji pie pieminekļa «Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem» nolika baltas neļķes un izdevuma «DDD» eksemplārus.

2007.gadā pie pieminekļa notika vairāki konflikti, kad Uzvaras laukumā ieradās organizācijas «Nacionālā spēka savienība» un Latvijas Nacionālās frontes dalībnieki, nesot no dzeloņstieplēm veidotu vainagu. Nonākot pieminekļa pakājē, izraisījās konflikts ar kreisi noskaņotiem cilvēkiem. Tika izkliegtas rupjības, skanēja svilpieni, kā arī tika mēģināts fiziski uzbrukt.