Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pučīni opera «Madame Butterfly» Ventspilī

Ventspils Pilsētas svētkos, 6.augustā, teātra namā «Jūras vārti» būs skatāma Džakomo Pučini opera trīs cēlienos «Čo-čo-sana» jeb «Madame Butterfly».

Uzvedums būs unikāla iespēja redzēt un dzirdēt ģeniālā krievu režisora Jurija Aleksandrova, seškārtējā Zelta Maskas laureāta, iestudētu operas izrādi «Madame Butterfly», kura tiek veidota kā starptautisks projekts ar Krievijas Marijas teātra, Sanktpēterburgas operas un Latvijas Nacionālā operas piedalīšanos.

Režisors Jurijs Aleksandrovs ir iestudējis izrādes «La Scala» un «Metropolitēna» operās, Vīnes un Berlīnes Valsts operās, Veronas Arēnā, Zalcburgas festivālā, kā arī Maskavas Lielajā teātrī un Siguldas Opermūzikas svētkos. Šobrīd viņš strādā «Mariinskij» teātrī Sanktpēterburgā. Viņa izrādes ir aktīvas, dinamiskas un asprātīgas. Arī «Madame Butterfly» iestudējums ir ļoti interesants, jo meistars ir atradis koncepciju kā parādīt to, kas notiek ar cilvēku, ja tas pazaudē savas saknes, tikumus, ierašas un tautu. Režisora ideja ir reizē vienkārša un ģeniāla. Gandrīz visos savos iestudējumos Jurijs Aleksandrovs strādā tandēmā ar mākslinieku Vjačeslavu Okuņevu, kurš ir viens no pasaules izcilākajiem scenogrāfiem un tērpu meistariem.

Galvenajās lomās - Ahmeds Agadī (Marijas teātris) - 2008.gada Zelta Maskas laureāts, tenors, kuram līdzvērtīgu pasaulē grūti atrast. Čo-čo-sanas lomā redzēsim vairāku starptautisku konkursu laureāti, Žannu Afanasjevu (Sanktpēterburgas opera). Izrādē piedalīsies arī izcilais krievu baritons Sergejs Kaļinovs (Sanktpēterburgas opera) un Latvijas Nacionālās operas solists Krišjānis Norvelis, kā arī Inga Šļubovska un Jānis Kurševs. Diriģents - A.Viļumanis.

Biļetes uz operas izrādi 6.augustā plkst. 19.00 Ventspils teātra namā «Jūras vārti» jau šobrīd nopērkamas teātra nama un Ventspils Kultūras centra kasēs, to cenas – Ls 7.00 līdz 20.00.