Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāpēc nav orgasma?

Orgasms zināmā mērā ir kontroles zudums. Ja sieviete visu laiku mēģina kontrolēt, kas notiek starp viņu un partneri «pie skaidras apziņas», orgasmu viņa tā arī nesasniegs.
Samērā bieži sievietēm ir t. s. sekundārā anorgasmija. Tas nozīmē, ka dažreiz orgasms tiek sasniegts, bet gribētos, lai tas notiktu biežāk.

Pastāv šādi seksuālie traucējumi:
- dzimumtieksmes (libido) trūkums;
- libido ir, bet seksuālas stimulācijas iespaidā neiestājas uzbudinājums;
- anorgasmija, orgasms nav vai to izbauda reti;
- sāpes dzimumakta laikā:
 a) vaginisms — maksts sažņaugšanās, notiek maksts kontrakcijas;
 b)  ļoti sāpīgs un nepatīkams dzimumakts.

Kāpēc reti sasniedz orgasmu?

  • Maza seksuālā pieredze. Iespējams, ka 2–3 gadi nav pietiekami ilgs laiks, lai apgūtu visus veidus, kā sasniegt orgasmu.
  • Vienveidīgs sekss.
  • Saskarsmes traucējumi, nespēja atklāti pateikt, ko gaida no partnera.
  • Seksuālā trauksme, satraukums attiecībās ar partneri un līdz ar to nespēja atslābināties, atbrīvoties un nonākt līdz orgasmam.
  • Nepatīkamas partnera īpašības.
  • Seksam nepiemērota vide.
  • Aplami priekšstati par seksualitāti u. c.

Gribi orgasmu — nekontrolē situāciju
Viens no biežākajiem anorgasmijas cēloņiem ir pieredzes trūkums, tādēļ netiek realizēti visi veidi, kā sasniegt orgasmu. Vajadzētu apspriesties ar partneri par savām vēlmēm. Ja nav dialoga, vīrietis nevar uzminēt, ko vēlas sieviete. Varbūt par labu nāktu romantisks piedzīvojums, mīlēšanās teltī, dabā.

Iespējams, ka partnerim piemīt kādas nepatīkamas īpašības. Varbūt kaitina ieradumi, veids, kā sāk priekšspēli, pārāk cītīga mazgāšanās pirms dzimumattiecībām, dezodorants, smaržas vai tieši otrādi — cigarešu vai alkohola smaka.

Lai sasniegtu orgasmu, var būt arī citi traucējoši faktori:ja kuru katru brīdi var kāds ienākt, telpa ir nemājīga, piemēram, svešs, neuzkopts dzīvoklis, «kojas», ja mīlējas parkā uz soliņa, ja ir čīkstoša gulta, plānas sienas un aiz tās kaimiņi vai vīramāte.

Iespējams, ka pāri ir salasījušies grāmatas par seksualitāti (piemēram, «Ne dienu bez orgasma»), un vīlušies par saviem necilajiem sasniegumiem. Jāņem vērā, ka daudzas grāmatas par sievietes seksualitāti ir sarakstījuši vīrieši un pauduši savus priekšstatus par to. Vīrietim liekas, ka pēc noteiktu frikciju skaita vai noteiktu ķermeņa rajonu stimulēšanas sievietei iestājas orgasms, vai arī vīrietis domā, ka viņam pietiek pagrozīties kailam partneres priekšā un viņa iekārē metīsies viņam virsū. 

Diez vai izdosies sasniegt orgasmu arī gadījumos, kad pārāk daudz tam koncentrējas. Ja visas domas grozās tikai ap orgasmu, nekas labs nesanāks.

Kā sasniegt orgasmu
Seksuālo traucējumu ārstēšanā ļoti svarīgas ir masturbācijas fantāzijas, tas ir, ko sieviete fantazē brīdī, kad nodarbojas ar pašapmierināšanos. Vai viņa spēj sasniegt orgasmu citādā veidā, ne tikai ar šo partneri, piemēram, ar citu vīriešu vai sieviešu kārtas partneri vai pašapmierinoties? Analizējot fantāzijas, sieviete izpratīs, ko viņa patiesībā vēlas un, kas viņai pietrūkst attiecībās ar partneri. Nepieciešams izdomāt, kādā veidā var sasniegt orgasmu.
Palīdzēt var atkārtotas vizītes pie psihoterapeita. Tieši fantāzijas, kas palīdz sasniegt orgasmu, būs tās, kas ļaus atrast veidus, lai tiktu līdz orgasmam.

Bieži vien vīrieši uzskata, ka veselai sievietei svarīgs ir tikai vaginālais sekss un nekas vairāk. Viņuprāt, pietiek ar ļoti īsu petingu un ne pārāk ilgu vaginālo kontaktu. Patiesībā makstī ir ļoti maz receptoru, kas sniedz šīs patīkamās sajūtas, un orgasms rodas nevis maksts kairinājuma, bet gan fantāziju, emocionālo izjūtu dēļ. Tādēļ ļoti jaunām sievietēm vienlaikus jāmēģina arī citu erogēno zonu stimulācija. Gan jau viņa nonāks pie tā, kas viņai ir vispatīkamākais.
Tāpēc vislabāk abiem partneriem doties pie laulību terapeita un pārrunāt problēmu.