Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«SEB Latvija» zaudējumi 1. ceturksnī - 30,1 miljons latu

Šā gada pirmajā ceturksnī SEB grupas zaudējumi Latvijā bijuši 30,1 miljons latu, portālu «Apollo» informēja bankas pārstāve Agnese Strazda.

Grupas pamatdarbības ienākumi Latvijā pirmajos trīs mēnešos bijuši 21,4 miljoni latu, izdevumi – 10,1 miljons latu, savukārt pamatdarbības zaudējumi pēc Latvijas finanšu sistēmas uzrauga prasībām: 23,9 miljoni latu.

Kopējā SEB grupas peļņa 1. ceturksnī bija 1,1 miljards Zviedrijas kronu jeb 79,1 miljons latu.

«SEB Latvija» vadītājs Ainārs Ozols skaidro, ka samazinātie ienākumi salīdzinājumā ar iepriekšējiem ceturkšņiem saistīti ar procentu likmju krituma turpināšanos, kas ir nozīmīgs ienākumu avots bankai.

«Pēc pagājušajā gadā piedzīvotā ekonomikas krituma, šī gada pirmais ceturksnis iezīmē vairākus pozitīvus pavērsienus, tai pat laikā par noteiktu stabilizāciju varēsim pārliecināties brīdī, kad IKP krituma tempa samazināšanās, bezdarba pieauguma mazināšanās vai pat tā kritums, eksporta apjomu pieaugums būs vērojams vismaz divus, trīs ceturkšņus pēc kārtas. Pagaidām atveseļošanās ir salīdzinoši neliela, to izjūt noteiktās biznesa nozarēs strādājošie, bet kopējais noskaņojums joprojām salīdzinoši nogaidošs. Nodokļu politikas nostādņu tālākā izvērtēšana, valsts ieņēmumu un izdevumu pārvaldīšana noteiktā budžeta deficīta ietvaros, kā arī uzņēmējdarbības atbalsta mehānismi būs tie kritēriji, kas noteiks Latvijas ekonomikas tālāku attīstību,» norāda Ozols.

Viņš informē, ka otrajā ceturksnī pēc divu mēnešu intensīva darba SEB banka saviem klientiem nodrošinās jaunu pieeju sadarbības stiprināšanai un izmaksu pārredzamākai pārvaldīšanai bankas pakalpojumu izmantošanā.