Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze: iespējams, «Vienotībai» izdevīga Maizīša neievēlēšana

Parlamenta spīkers Gundars Daudze (ZZS) ir pārliecināts, ka deputāti balsojumā pret ģenerālprokuroru Jāni Maizīti ir «izteikuši savu gribu, neatkarīgi un neviena neietekmēti aizklātā balsojumā.»

Daudze Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja, ka ģenerālprokurora neapstiprināšana amatā ir politisko spēku, ne Saeimas atbildība.

«Esmu jau iepriekš teicis, ka mans princips ir neatklāt aizklāta balsojuma izvēli, lai neradītu precedentu, ka vienreiz atklāju, bet citreiz neatklāju,» par savu nostāju šajā jautājumā sacīja Daudze.

Vienlaikus Daudze norādīja, ka pēc spiediena sabiedrībā, daļa deputātu izdarījuši pretēju izvēli, nekā iepriekš sacīja. «Ne par ko vairs nebrīnos, jo melošana [Latvijas sabiedrībā] ir determinizēta. Ļoti daudzi pauž publiski pareizo viedokli, neskatoties uz to, ka viedoklis ir savādāks. Tad jau labāk neteikt neko.»

Nevar atmest domu, ka politiskajai apvienībai «Vienotība» tieši šāds balsojums bija izdevīgs, uzskata parlamenta spīkers. «Šobrīd viņi var pozicionēties kā vienīgie pareizie. Tā ir milzīga politiskā platforma, lai gatavotos vēlēšanām,» – tā Daudze.