Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

13.janvāra grautiņos apsūdzētie pazūd, citiem - psihiskas problēmas

Kopumā 13.janvāra grautiņos apsūdzības uzrādītas 65 cilvēkiem, daži apsūdzētie pazuduši, bet citiem varētu būt psihiskas problēmas.

Prokuratūras runasvīrs Andrejs Vasks aģentūrai BNS sacīja, ka pēdējā laikā Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā apsūdzības izvirzītas vēl 19 cilvēkiem, kuri piedalījušies Vecrīgas grautiņos, līdz ar to kopumā apsūdzēto skaits sasniedz 65 cilvēkus.

Četri apsūdzētie izsludināti meklēšanā, tas nozīmē, ka viņi var atrasties vai nu tepat Latvijā, vai ārzemēs. Viens iepriekš meklēšanā izsludinātais apsūdzētais jau atradies un nu nonācis apcietinājumā.

Vasks arī pastāstīja, ka daži apsūdzētie varētu būt nepieskaitāmi, līdz ar to sākts process medicīniska piespiedu līdzekļa piemērošanai.

Pagaidām nav zināms, kad krimināllietu nodos tiesai.

Par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās, ja tā saistīta ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu vai vardarbību pret personu, vai pretošanos varas pārstāvjiem, var sodīt ar brīvības atņemšanu no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem.

Prokuratūrā atrodas tikai lietas pirmā daļā, jo izmeklēšana par grautiņiem turpināsies, tāpēc ka joprojām policijā nav atpazīti vēl vairāki desmiti cilvēku, bet aptuveni pussimta cilvēku dalība masu nekārtībās policijā vēl tiek izvērtēta.

Pērn 13.janvāra vēlā pēcpusdienā Doma laukumā noritēja tolaik opozīcijā esošās partijas «Sabiedrība citai politikai» pieteikta protesta akcija, kurā dalību bija pieteikušas vairāk nekā 20 sabiedriskās organizācijas un partijas, kopumā pulcējot aptuveni 10 tūkstošus iedzīvotāju.

Lai arī mītiņš noritēja bez lieliem starpgadījumiem un incidentiem, pēc tā beigām apmēram tūkstotis demonstrantu devās uz Saeimas namu, kur daudzi izsita parlamenta ēkai stiklus, demolēja likumsargu automašīnas un apmētāja kārtības sargus ar dažādiem priekšmetiem, tostarp bruģi, pudelēm un citām drazām. Cieta policijas transports, kā arī vairākas ēkas un veikali Vecrīgā. Traumas guva gan policisti un karavīri, gan grautiņa dalībnieki.