Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperti: Repšes paziņojums nekandidēt vēlēšanās neietekmēs JL reitingu

Partijas «Jaunais laiks» (JL) dibinātāja un finanšu ministra Eināra Repšes (JL) paziņojums nekandidēt 10.Saeimas vēlēšanās būtiski neietekmēs JL reitingu, aģentūrai LETA teica politologs Valts Kalniņš.

Viņš sacīja, ka JL asociējas ne tikai ar Repši, bet arī ar virkni citu cilvēku. Ilgtermiņā JL jau sen bija problēma, ka Repše pakāpeniski zaudēja savu statusu kā pilnvērtīgs politiskais līderis daļēji sava ekscentriskuma, daļēji citu iemeslu dēļ. «No viņa nesanāca ilglaicīgs politiskais līderis, un tas partijai nav ilgtermiņā nācis par labu. Šis viņa paziņojums ir tikai viena epizode kopējā procesā,» sacīja Kalniņš.

Politologs Andris Runcis norāda, ka Repšes paziņojums nekandidēt 10.Saeimas vēlēšanās vēl nenozīmē, ka viņš aiziet no aktīvās politikas. «Līdz šim, ja mēs runājām par JL, domājām par Repši, taču šajā laikā ir izaugusi vesela plejāde politiķu, kuri paši ir gudri, un viņiem Repšes palīdzība nav vajadzīga,» teica Runcis.

Viņš stāsta, ka katram politiķim ir savs atbalstītāju loks, kas par viņu balso. Politologs pieļauj, ka Repšem atbalstītāju loks pēdējā laikā varbūt ir samazinājies, kas galvenokārt saistīts ar nepopulāriem lēmumiem, kurus ir nācies pieņemt Valda Dombrovska (JL) valdībai. «Viens no redzamākajiem politiķiem šajā valdībā ir finanšu ministrs Repše. Finanšu ministrijai (FM) nav sasniegumu, ar kuriem lielīties. Proti, ja FM būtu piedāvājusi lēmumus par nodokļu politiku, valsts budžetu. Patlaban izskatās, ka FM paklausīgi īsteno Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda prasības, necenšoties piedāvāt savus risinājumus, radot iespaidu par paklausīgiem izpildītājiem, bez jebkādas savas iniciatīvas,» stāsta Runcis.

Politologs pieļauj, ka šāda rīcība ietekmē gan politisko partiju apvienības «Vienotība», gan JL, gan Repšes popularitāti un Repše varētu būt «akmens» JL un «Vienotības» kabatā. «Tikai laiks rādīs, kādu ietekmi tas būs atstājis uz JL popularitāti,» piebilda politologs.

Kā ziņots, Repše nolēmis nekandidēt 10.Saeimas vēlēšanās oktobrī un 27.aprīlī oficiāli par to informējis partijas «Jaunais laiks» vadību. Repše nolēmis pamest aktīvo politiku un nekandidēt vēlēšanās.