Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Nira fonds»: Rietumu investorus Latvija neinteresē, Austrumos interese liela

Latvijas nekustamais īpašums nav izraisījis gaidīto interesi no izstādes «MIPIM 2010» apmeklētājiem Kannās.

Savukārt seminārs par investīciju iespējām Latvijā, kas norisinājās Latvijas vēstniecībā Maskavā, piesaistījis vismaz divas reizes lielāku apmeklētāju skaitu nekā bija ieplānots, tirgus apskatā par šā gada martu un aprīli norāda nekustamo īpašumu kompānijas «Nira fonds» vadība. 

Kompānijas «Nira fonds» vadībai bija iespēja piedalīties divos starptautiskos pasākumos, kuri tieši saistīti ar investoru piesaisti Latvijai.

Pirmais no tiem - pasaulē lielākā nekustamā īpašuma izstāde «MIPIM 2010», kura tradicionāli notiek Francijā, Kannās. «Ar nožēlu nākas konstatēt, ka Latvijas, tāpat kā citu nelielu valstu, stends neizraisīja gaidīto investoru interesi. Arī krīzes apstākļos viņi turpina intensīvi meklēt komercobjektus labās vietās ar ilgtermiņa nomniekiem - lielām starptautiskām kompānijām. Tas ļauj viņiem garantēt stabilu un prognozējamu naudas plūsmu,» saka «Nira fonds» valdes locekle Jevgenija Markova-Krūmiņa.

«Kāds sarunu biedrs mums spilgti un tēlaini paskaidroja, kāpēc investoriem šai stadijā nav interesanta Latvija,» stāsta Markova-Krūmiņa. «Lūk, jūs savā Rīgā zināt visus nekustamā īpašuma objektus ar, jūsuprāt, pievilcīgu atrašanās vietu un un labu rentabilitāti - viņš teica - lūk, mēs, [starptautiskie investori], krīzes apstākļos galveno uzmanību pievēršam atrašanās vietai. Lielākoties darījumi šodien notiek tā sauktajās «top location», kur mazāki riski un lielāks cenu pieauguma potenciāls. Latvija kā jauna valsts pagaidām mums ir mazāk prognozējama, tāpēc arī ne tik pievilcīga ilgtermiņa investīcijām.«

Pilnīgi pretēja aina bijusi vērojama Maskavā, kur «Nira fonds» vadība uzstājās kā ziņotājs seminārā, kuru organizēja Latvijas vēstniecība Krievijā. «Tika gaidīts, ka seminārā piedalīsies 70 cilvēki, bet atnāca divreiz vairāk. Daudzi klausījās ziņojumus, kājās stāvot. Interese bija ļoti liela. Visi uzdeva jautājumu - vai, investējot mūsu valstī, var saņemt uzturēšanās atļauju?» sacīja «Nira fonds» viceprezidents Eduards Krūmiņš.

Daudzi semināra dalībnieki bija dzirdējuši par labojumiem Imigrācijas likumā, kuri paredz uzturēšanās atļaujas izsniegšanu no 2010.gada 1.jūnija personām, kuras iegādājušās nekustamo īpašumu Rīgā par vairāk nekā 100 000 latu un ārpus Rīgas par 50 000 latu, un bija ļoti pārsteigti par to, ka saņemt legālu statusu Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs viņi var arī bez šo labojumu pieņemšanas, skaidroja Krūmiņš.

«Tas liecina par to, cik stipra ir mārketinga ietekme Imigrācijas likuma labojumiem, tieši tāpat kā informācijai par mājokļu cenu kritumu. Gribu gan brīdināt pārāk lielus optimistus - pat pateicoties Imigrācijas likumam, neceru uz tūkstošiem investoru ierašanos no Krievijas. Drīzāk runa varētu iet par 200-300 pirkumu. Ļoti svarīgu pirkumu, kas dos jaunu impulsu, pirmkārt, dārgo mājokļu segmentam,» uzskata Krūmiņš.